statystyki

Sztuczny podział

10.02.2014, 09:24; Aktualizacja: 10.02.2014, 12:28
Radca prawny dr Mariusz Bidziński, konstytucjonalista, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Radca prawny dr Mariusz Bidziński, konstytucjonalista, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.źródło: Materiały Prasowe

Radca prawny dr Mariusz Bidziński, konstytucjonalista, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie: większość radców i adwokatów nawet nie zauważyłoby tego, że do połączenia zawodów doszło.

Analizując genezę ewolucji zawodów prawniczych można stwierdzić, że proces ich kształtowania był długotrwały i nie do końca uporządkowany. Odmienne kierunki oraz koncepcje wykonywania zawodów prawniczych występowały w starożytności, a inne w średniowieczu. Przedstawiciele zawodów prawniczych, również w Polsce postrzegani byli nie tylko jako osoby zaufania publicznego i autorytety, ale niejednokrotnie eksponowani byli w wyraźnie negatywny sposób. Z historycznych przekazów możemy się dowiedzieć bowiem, iż adwokatów obierano jako osoby zadufane, przekupne czy pazerne. Postrzeganie przedstawicieli zawodów prawniczych zmieniło się dopiero z chwilą dynamicznego procesu regulacji wykonywania zawodu, określania wymogów formalnych, merytorycznych i edukacyjnych.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Student(2014-03-03 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    "barier prawnych dla adwokatów, którzy obecnie nie mogą – ... – zostać zatrudnieni na etacie w firmie" - skąd takie parcie na etat? Skąd pomysł, że to coś dobrego?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane