statystyki

Andrzej Zwara: Poprzednik postawił poprzeczkę wysoko

autor: Ewa Maria Radlińska04.02.2014, 08:41; Aktualizacja: 04.02.2014, 08:49
Andrzej Zwara

Andrzej Zwara, prezes NRA.źródło: Materiały Prasowe

Adwokat Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej: pierwszy prezes Sądu Najwyższego będzie musiał z odwagą realizować zasady demokratycznego państwa prawa, także, gdy będzie to nie na rękę władzy ustawodawczej czy wykonawczej.

Myślę, że nie tylko adwokatura, ale również inne środowiska prawnicze oczekują od nowego I prezesa Sądu Najwyższego determinacji w walce o niezawisłość sądownictwa w Polsce. Musi on wzmacniać autorytet i powagę Sądu Najwyższego, ponieważ przekłada się on na ogólny autorytet sądów powszechnych. Nowy prezes musi być nie tylko wyśmienitym prawnikiem o dużym autorytecie moralnym, ale też powinien również posiadać cechy lidera i znakomitego organizatora.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2014-02-04 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Aha, aha , stary numer - stawianie się w opozycji do władzy ustawodawczej i wykonawczej . Czyli , że niby z narodem , ramię w ramię . I , pod przewodnictwem adwokatury , walka również innych środowisk prawniczych o - "niezawisłość sądownictwa w Polsce" !!! No , to policzmy : od 1944 roku (z grubsza) , minęło 70 lat waszej walki o niezawisłe sądy .
    I co z tej walki wynikło ? - g .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane