statystyki

Jak prawidłowo zabezpieczać umowy

autor: Łukasz Sobiech30.12.2013, 06:41; Aktualizacja: 30.12.2013, 07:43

Droga do realizacji intratnego kontraktu jest często długa i żmudna. Mimo sprecyzowania celu, jaki strony chcą osiągnąć, samo zawarcie umowy ostatecznej poprzedzone jest długotrwałymi negocjacjami, w trakcie których zmieniają się nie tylko założenia, ale również koncepcje biznesowe.

 Aby nie zmarnować wspólnego wysiłku stron, jak również po to, aby wyznaczyć sobie maksymalny czas na zawarcie porozumienia końcowego, warto zdecydować się na podpisanie umowy przedwstępnej. To komfortowe dla wszystkich kontrahentów rozwiązanie nie tylko wpłynie na zdynamizowanie prac nad finalnym porozumieniem, lecz również doprowadzi do tego, że wycofanie się z kontraktu nie będzie takie łatwe. W praktyce to ostatnie rozwiązanie jest obarczone konsekwencjami dla strony, która będzie chciała się wycofać z ostatecznej umowy. Niezależnie od tego podpisanie umowy przedwstępnej daje przedsiębiorcom niezbędny czas na zgromadzenie odpowiednich środków, materiałów czy kapitału koniecznego do prawidłowego zrealizowania kontraktu.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • HALIBUT(2013-12-30 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy zawierać umowę "wstępną", bo o niej Autor nie wspomina , a z przedrostka "przed-" wynika jasno , że powinna być jeszcze umowa "wstępna", a dopiero później umowa właściwa - ta przyrzeczona.
    Może warto wreszcie usunąć z naszego kodeksu ten bezsensowny przedrostek "przed" i zastąpić umowę "przedwstępną" po prostu umową "wstępną". I co Wy na to ? - bo mnie to wkurza od pierwszych zajęć z prawa cywilnego , gdy tego językowego dziwoląga poznałem 30 lat temu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane