statystyki

Rozdzielność majątkowa: wierzyciel chroniony bardziej niż żona

13.11.2013, 07:46; Aktualizacja: 13.11.2013, 13:11
Piotr Bodył Szymala radca prawny, wykładowca WSB w Poznaniu, dyrektor obsługi prawnej BZ WBK

Piotr Bodył Szymala radca prawny, wykładowca WSB w Poznaniu, dyrektor obsługi prawnej BZ WBKźródło: Materiały Prasowe

Małżeńska umowa majątkowa jest skuteczna wobec innej osoby wówczas, gdy o jej zawarciu dowiedziała się przed powstaniem stosunku prawnego, z którego wynika wierzytelność.

Albert Einstein zwykł był mówić, że „wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej...”. Uproszczenia co do prawa zwykle wiodą na manowce. W opinii potocznej fakt zawarcia majątkowej umowy małżeńskiej (przedsiębiorców lub konsumentów) sprawia, że małżonek dłużnika nie ponosi już odpowiedzialności za długi, o których istnieniu nie wiedział. Nic bardziej mylnego.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • „Transerfing rzeczywistości”(2013-11-13 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Życie jest grą. Gdy byliśmy dziećmi, cami wybieraliśmy gry w które chcieliśmy grać. Obecnie gramy w gry, reguły do których wymyślone zostały nie przez nas. Powinniśmy na nowo zacząć grać w gry, aby osiągnąć pożądane dla nas wyniki. Powinniśmy traktować nasze działania jako grę, aby za bardzo nie nadawać zbyt dużego znaczenia naszym działaniom, co pomoże zwiększyć ich efektywność.

    W przestrzeni wariantów jest każda możliwość rozwoju zdarzeń. Należy świadomie udać się w świat, gdzie nasze możliwości są ograniczone jedynie naszym umysłem i chęciami. Osoba, która utożsamia siebie z jakąś rolą w jakimś stopniu traci swoją wolność. Jeżeli postrzegamy siebie jako autora własnego życia możemy użyć różnych energii, aby wybrać takie życie, które nie jest dostępne dla zwykłej osoby. Nie jest trudne zostać autorem własnego życia, wystarczy nauczyć się żyć “tu i teraz”

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane