statystyki

W jaki sposób można podważyć niezdany egzamin na prawo jazdy

autor: Adam Makosz13.11.2013, 07:00; Aktualizacja: 13.11.2013, 13:16
prawo-jazdy

Mandaty za wykroczenie drogowe mogą być nakładane nie tylko na kierowców posiadających prawo jazdy, lecz także na kursantów ośrodków nauki jazdźródło: ShutterStock

Unieważnienie wydane przez marszałka województwa nie oznacza, że kandydat otrzyma prawo jazdy bez konieczności powtarzania testu. Przeprowadza się go ponownie na koszt wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego.

Złożenie odwołania przez egzaminatora nie jest możliwe z uwagi na to, że nie może on zostać uznany za stronę w postępowaniu w sprawie stwierdzenia nieważności egzaminu państwowego. Podobnie jest nawet w przypadku, gdy jedną z przyczyn (być może nawet podstawową) są wyniki tego postępowania, uzasadniające skreślenie z ewidencji egzaminatorów.


Pozostało 94% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • :)(2013-11-13 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Dźwignią, trzeba mieć tylko punkt podparcia. Nie posmarowałeś komu trzeba i dziwisz się że niczego nie załatwiłeś. Nawet w komunie zasada"za pół litra" obowiązywała, teraz system potrzebuje czegoś więcej!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane