– Siłą samorządu są izby. Jeżeli więc izby mają interesujące pomysły, to samorząd na szczeblu krajowym powinien je rozpowszechniać – powiedział Sałajewski po wyborze.
Dodał, że chciałby wprowadzić coś na wzór giełdy pomysłów samorządowych.
– Dziś wszelkie akcje, jak np. udzielanie porad prawnych pro bono czy akcja edukacyjna w szkołach, nie są bowiem wszędzie równie rozpowszechnione – mówił w piątek.
– W ciągu ostatnich dwóch kadencji została wykonana olbrzymia praca, trzeba więc dbać, by nie zostało to utracone – dodawał.
Odniósł się również do szybko rosnącej liczby członków samorządu.
– Jest nas bardzo dużo. Trzeba pomóc młodym ludziom, najlepiej za pomocą kształtowania świadomości prawnej w społeczeństwie. Wówczas radcy mieliby klientów, zatrudniali pracowników, płacili podatki, a klienci byliby bezpieczni i ich problemy prawne rozwiązywane byłyby na właściwym etapie, kiedy jeszcze nie jest za późno – przekonywał nowy prezes.
Podczas krajowego zjazdu radców prawnych delegaci mieli również podjąć uchwałę w sprawie nowego kodeksu etyki. Jednak ze względu na zgłoszenie w ostatniej chwili wielu poprawek decyzja w sprawie zmian została przełożona na 2014 rok.
Komentarze (3)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszeAle młodzi wam tego nie zapomną !
Samorząd powinien skupić się na promocji zawodu radcy prawnego szczególnie wśród zwykłych ludzi aby w sprawach spadkowych, rzeczowych , rodzinnych itd. zwracali się do radców prawnych a nie adwokatów.
W Polsce nadal zawód radcy prawnego jest gorzej rozpoznawany od zawodu adwokata.
To powinny być stałe i prowadzone z dużym rozmachem akcje promocji zawodu radcy prawnego także w mniejszych miejscowościach.