statystyki

Jak sprostować błąd w dokumencie?

autor: Renata Żaczek18.10.2013, 07:54; Aktualizacja: 18.10.2013, 09:29
Dokument

Dokumentźródło: ShutterStock

Pan Marian w 1961 r. wziął ślub z dziewczyną o imieniu Bożena. Takie też imię figurowało w odpisach aktu małżeństwa. – Żona niestety zmarła, a ja muszę pozałatwiać sprawy spadkowe – pisze pan Marian.

– Okazało się to niemożliwe, bo z odpisu aktu małżeństwa pobranego w 2011 r. wynika, że ślub zawarłem z Bożenną. Wystąpiłem do kierownika USC z wnioskiem o sprostowanie oczywistego błędu pisarskiego w dokumencie. Dostałem odpowiedź odmowną z uzasadnieniem, że kierownik USC nie jest zorientowany, która wersja imienia jest prawidłowa, choć w dokumentach szkolnych, wniosku do dowodu osobistego, wyciągu aktu urodzenia itp. figuruje imię Bożena. W tym stanie rzeczy sąd odmawia sprostowania omyłki pisarskiej, uważając, że jest to błąd kierownika USC. Sprawy spadkowe stanęły w miejscu, ponieważ w aktach własności żona figuruje pod imieniem Bożena – żali się czytelnik. – Co mam robić?


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane