statystyki

Jak sprostować błąd w dokumencie?

autor: Renata Żaczek18.10.2013, 07:54; Aktualizacja: 18.10.2013, 09:29
Dokument

Dokumentźródło: ShutterStock

Pan Marian w 1961 r. wziął ślub z dziewczyną o imieniu Bożena. Takie też imię figurowało w odpisach aktu małżeństwa. – Żona niestety zmarła, a ja muszę pozałatwiać sprawy spadkowe – pisze pan Marian.

– Okazało się to niemożliwe, bo z odpisu aktu małżeństwa pobranego w 2011 r. wynika, że ślub zawarłem z Bożenną. Wystąpiłem do kierownika USC z wnioskiem o sprostowanie oczywistego błędu pisarskiego w dokumencie. Dostałem odpowiedź odmowną z uzasadnieniem, że kierownik USC nie jest zorientowany, która wersja imienia jest prawidłowa, choć w dokumentach szkolnych, wniosku do dowodu osobistego, wyciągu aktu urodzenia itp. figuruje imię Bożena. W tym stanie rzeczy sąd odmawia sprostowania omyłki pisarskiej, uważając, że jest to błąd kierownika USC. Sprawy spadkowe stanęły w miejscu, ponieważ w aktach własności żona figuruje pod imieniem Bożena – żali się czytelnik. – Co mam robić?


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane