statystyki

Jak wyjaśniać stan nieruchomości

autor: Łukasz Sobiech19.04.2013, 07:06; Aktualizacja: 19.04.2013, 12:04
Dokumenty

Dokumentyźródło: ShutterStock

Bez uporządkowania stanu prawnego nie można sprzedać mieszkania lub domu na atrakcyjnych warunkach. Dlatego właściciel powinien dbać o to, aby informacje w księdze wieczystej odpowiadały rzeczywistości.

Gdy przeglądałem księgi wieczyste po zmarłych rodzicach, okazało się, że w jednej z nich jako właściciel figuruje nieznana mi osoba. Z posiadanych przeze mnie dokumentów wynika, że prawowitym właścicielem nieruchomości byli moi rodzice, a obecnie ja jako jedyny spadkobierca. Czy mogę się domagać zmiany wpisu w księdze wieczystej?


Pozostało jeszcze 94% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • JKa(2013-04-19 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Piękny artykuł... Jak wyjaśnić stan nieruchomości? Wystarczy odwiedzić dobrego notariusza - dobrego, nie zasiedziałego dziadka z PRLu czy pana adwokata, któremu właśnie zamarzyła się zmiana zawodu (bez żadnej weryfikacji) i sprawdzanie swoich umiejętności na majątkach innych ludzi...

    Odpowiedz
  • kubermal(2013-04-21 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwiń swoją myśl, chciałbym się dowiedzieć, jak dobry, niezgrzybiały notariusz wyjaśnia za ludzi, porządkuje stan ICH nieruchomości.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane