Prawo jazdy: Egzamin teoretyczny będzie łatwiej zaliczyć. Próg punktów zostanie obniżony

autor: Tomasz Żółciak08.08.2013, 07:00; Aktualizacja: 08.08.2013, 08:09
Zdjęcie z pytania egzaminacyjnego na prawo jazdy

Zdjęcie z pytania egzaminacyjnego na prawo jazdyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

64 zamiast 68 pkt na 72 możliwe wystarczy, aby zdać egzamin na prawo jazdy. Ale kwestia punktów to niejedyne zawirowanie wokół pytań egzaminacyjnych. Błędnie sformułowane pytania znikają z egzaminu. Co to oznacza dla kursantów?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • 7(2014-02-25 15:44) Zgłoś naruszenie 10

    k

    Odpowiedz
  • DO 3 AW(2013-08-08 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Zarobki egzaminatorów reguluje ustawa tu masz dokładne wyliczenia --> http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.2530
    A z ilości kursantów utrzymuje się WORD

    Odpowiedz
  • xxx(2013-08-08 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdura z tym niżem demograficznym. Przed wejściem durnych przepisów nie było niżu demograf. To jest efekt głupoty rządu!!! Jeszcze trochę, a cała Polska w ten sposób upadnie. Młodziez dobrze robi, że się wstrzymuje, bo może zmuszą ich do myślenia, a nie do debilizmu.

    Odpowiedz
  • AW(2013-08-08 08:51) Zgłoś naruszenie 01

    WORD-y powinny być jednostkami budżetowymi. Wynagrodzenia zatrudnionych w nich pracowników nie powinny mieć żadnego związku z wpływami WORD. Niedopuszczalne jest aby premie egzaminatorów zależały od ilości zdających - oni nie mogą być bezstronnymi arbitrami.

    Odpowiedz
  • wjw(2013-08-08 09:42) Zgłoś naruszenie 01

    Czyli znów poprzeczka niżej i będzie więcej matołków za kierownicą.
    Ale ważniejsze są statystyki.

    Odpowiedz
  • Sefi(2015-12-17 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    A tera ile musi mojec punkti

    Odpowiedz
  • zdawalnosc(2015-07-23 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    prowadzimy zestawienie zdawalności prawa jazdydla ośrodków szkolenia kierowców z całego kraju. Informacje na stronie www.zdawalnosc.pl

    Odpowiedz
  • Ola(2014-05-19 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dajcie sie oszukac na strony internetowe w z bazą pytań, takie strony są odrazu usuwane. Mogą być jedyne rozprzestrzeniane jako plik więc wrzucam wam link do pobrania link:
    goo.gl/pCLcPO

    Odpowiedz
  • to ja(2014-04-28 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pytania są celowo tak sformuowane aby ludzie na nie nie odpowiedzieli.
    Ktoś celowo to tak układa aby zarabiać na ludziach. Co za system i rząd. :'( płakać się chce.

    Odpowiedz
  • zdane za 1(2014-02-23 01:22) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze ze to nie weszlo jak ktos zna przepisy to zda poczytalem 1 dzien I zdane za 1 pozdrawiam

    Odpowiedz
  • axx(2014-01-14 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    tu chodyi o minimalne cm drosja 10cm

    Odpowiedz
  • MISIEK(2013-12-31 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Parodia z tymi testami teoretycznymi pytania źle sformułowane są

    Odpowiedz
  • kz(2013-08-08 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    A podobno do zdania matury wystarczy 30% prawidłowych odpowiedzi.

    Odpowiedz
  • Marek(2013-08-08 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo jazdy to pomyła u nas ,nie wiem kto wziął kasę za opracowanie tych pytań najpierw jego należałoby przeegzaminować. Człowiek człowiekowi kłody pod nogi kładzie, jak na taki bubel mógł się zgodzić minister transportu !

    Odpowiedz
  • Wesołek(2013-08-08 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    A co z tymi co np. zdali ,,po nowemu" np. za trzecim razem, choć pierwszy raz mieli np. 64 pkt. Czy za ,,zbędny" 2 i 3 egzamin WORDy oddadzą kasę he, he, he.

    Odpowiedz
  • DONA(2013-08-08 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Abstrahując od obecnych przepisów i egzaminu uważam, że to co się dzieje na naszych drogach pozwala wyciągnąć wniosek, iż duża grupa tzw. kierowców NIE POWINNA NIGDY UZYSKAĆ PRAWA DO JEŻDŻENIA po jakichkolwiek drogach, ponieważ są to ludzie, którzy w ogóle nie myślą, tylko działają na zasadzie "ja jadę a pozostali niech znikną". Trzeba się zastanowić jak to towarzystwo usunąć z dróg, ponieważ w wyniku ich głupoty i tupetu ginie wielu niewinnych prawidłowo jeżdżących ludzi.

    Odpowiedz
  • bz(2013-08-09 00:51) Zgłoś naruszenie 00

    Szacuje że za rok znów będą zmiany ,a dlaczego ,bo te niby zmiany które oni prowadzą nic nie dadzą .Jak się nie wezmą za to prawko i nie zatrudnią ludzie którzy są kierowcami np. Kuba Bielak lub inni którzy mają pojecie , a nie tylko teorie , to nikt nie przejdzie progu 10% zdających , bo kto wymyśli takie pytanie np. jaką długość powinien mieć drążek od skrzyni biegów ? To chyba wymyślił jakiś idiota z matura , ba może po studiach . Jak taki gość może coś takiego pisać ,przecież to woła o pomstę do nieba

    Odpowiedz
  • maro(2013-08-08 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dość, że już jeździ po drogach stado gamoni, którzy nigdy nie powinni mieć prawa zasiąść za kierownicą, to teraz będzie jeszcze więcej. No ale lobby motoryzacyjne musi pilnować sprzedaży, a to jedyna droga na wzrost produkcji.

    Odpowiedz
  • Janosik z kursu(2013-08-08 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Wlasnie znalazlam artykul na NIEZALEZNA , PL

    Odpowiedz
  • artis(2013-08-08 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    maksymalnie można zdobyć 74 punkty!!! Autorowi nawet nie chciało się sprawdzić jak jest w rzeczywistości. Kompletny brak profesjonalizmu!!!

    Odpowiedz