Prawo jazdy: Egzamin teoretyczny będzie łatwiej zaliczyć. Próg punktów zostanie obniżony

autor: Tomasz Żółciak08.08.2013, 07:00; Aktualizacja: 08.08.2013, 08:09
Zdjęcie z pytania egzaminacyjnego na prawo jazdy

Zdjęcie z pytania egzaminacyjnego na prawo jazdyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

64 zamiast 68 pkt na 72 możliwe wystarczy, aby zdać egzamin na prawo jazdy. Ale kwestia punktów to niejedyne zawirowanie wokół pytań egzaminacyjnych. Błędnie sformułowane pytania znikają z egzaminu. Co to oznacza dla kursantów?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Janosik z kursu(2013-08-08 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Wlasnie znalazlam artykul na NIEZALEZNA , PL

    Odpowiedz
  • Marek(2013-08-08 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo jazdy to pomyła u nas ,nie wiem kto wziął kasę za opracowanie tych pytań najpierw jego należałoby przeegzaminować. Człowiek człowiekowi kłody pod nogi kładzie, jak na taki bubel mógł się zgodzić minister transportu !

    Odpowiedz
  • AW(2013-08-08 08:51) Zgłoś naruszenie 01

    WORD-y powinny być jednostkami budżetowymi. Wynagrodzenia zatrudnionych w nich pracowników nie powinny mieć żadnego związku z wpływami WORD. Niedopuszczalne jest aby premie egzaminatorów zależały od ilości zdających - oni nie mogą być bezstronnymi arbitrami.

    Odpowiedz
  • artis(2013-08-08 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    maksymalnie można zdobyć 74 punkty!!! Autorowi nawet nie chciało się sprawdzić jak jest w rzeczywistości. Kompletny brak profesjonalizmu!!!

    Odpowiedz
  • maro(2013-08-08 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dość, że już jeździ po drogach stado gamoni, którzy nigdy nie powinni mieć prawa zasiąść za kierownicą, to teraz będzie jeszcze więcej. No ale lobby motoryzacyjne musi pilnować sprzedaży, a to jedyna droga na wzrost produkcji.

    Odpowiedz
  • DONA(2013-08-08 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Abstrahując od obecnych przepisów i egzaminu uważam, że to co się dzieje na naszych drogach pozwala wyciągnąć wniosek, iż duża grupa tzw. kierowców NIE POWINNA NIGDY UZYSKAĆ PRAWA DO JEŻDŻENIA po jakichkolwiek drogach, ponieważ są to ludzie, którzy w ogóle nie myślą, tylko działają na zasadzie "ja jadę a pozostali niech znikną". Trzeba się zastanowić jak to towarzystwo usunąć z dróg, ponieważ w wyniku ich głupoty i tupetu ginie wielu niewinnych prawidłowo jeżdżących ludzi.

    Odpowiedz
  • wjw(2013-08-08 09:42) Zgłoś naruszenie 01

    Czyli znów poprzeczka niżej i będzie więcej matołków za kierownicą.
    Ale ważniejsze są statystyki.

    Odpowiedz
  • xxx(2013-08-08 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdura z tym niżem demograficznym. Przed wejściem durnych przepisów nie było niżu demograf. To jest efekt głupoty rządu!!! Jeszcze trochę, a cała Polska w ten sposób upadnie. Młodziez dobrze robi, że się wstrzymuje, bo może zmuszą ich do myślenia, a nie do debilizmu.

    Odpowiedz
  • kz(2013-08-08 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    A podobno do zdania matury wystarczy 30% prawidłowych odpowiedzi.

    Odpowiedz
  • DO 3 AW(2013-08-08 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Zarobki egzaminatorów reguluje ustawa tu masz dokładne wyliczenia --> http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.2530
    A z ilości kursantów utrzymuje się WORD

    Odpowiedz
  • Wesołek(2013-08-08 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    A co z tymi co np. zdali ,,po nowemu" np. za trzecim razem, choć pierwszy raz mieli np. 64 pkt. Czy za ,,zbędny" 2 i 3 egzamin WORDy oddadzą kasę he, he, he.

    Odpowiedz
  • bz(2013-08-09 00:51) Zgłoś naruszenie 00

    Szacuje że za rok znów będą zmiany ,a dlaczego ,bo te niby zmiany które oni prowadzą nic nie dadzą .Jak się nie wezmą za to prawko i nie zatrudnią ludzie którzy są kierowcami np. Kuba Bielak lub inni którzy mają pojecie , a nie tylko teorie , to nikt nie przejdzie progu 10% zdających , bo kto wymyśli takie pytanie np. jaką długość powinien mieć drążek od skrzyni biegów ? To chyba wymyślił jakiś idiota z matura , ba może po studiach . Jak taki gość może coś takiego pisać ,przecież to woła o pomstę do nieba

    Odpowiedz
  • Rafał(2013-08-30 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    To fajnie się dowiaduję :/
    Miałem 66 pkt. z Teorii nie zdałem teraz czekam do 3 września na ponownie przystąpienia do egzaminu .

    Masakra jak by to było zdał bym.

    Po nie kąt to jest dobre bo wariaci nie będą siedzieć za kółkiem ale te pytania naprawdę niektóre co miałem to ni z dupy :///

    Odpowiedz
  • eddcebulka(2013-09-01 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    maksymalna liczba punktów to 74 a nie 72 drogi autorze prosimy nie wprowadzajcie w błąd kursantów.

    Odpowiedz
  • Zdająca(2013-09-12 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    piszę tą wiadomość dla tych brawurowych kierowców, którzy twierdzą ,że testy są potrzebne i wspaniałe. "dzięki nim będzie mniej debili na drogach"... Brawo za kulturę osobistą oraz pewność siebie, na pewno nie jedna osoba myśli o Was w ten sam sposób. A teraz do rzeczy. Jaki to jest egzamin, gdy płacisz 30zł , jakaś stara franca z okienka mając Cię serdecznie w dupie łaskawie z wielkim fochem Cie zapisze. Wchodzisz do sali, siadasz przy stanowisku i następuje "losowanie" egzaminu. Odpowiadasz na debilne pytania np. zaznaczając wymiary rejestracji lub ilość pedałów w aucie ( pewnie każdy kierowca pomyśli "lee to spoko 3" niespodzianka, bo są 4 i najśmieszniejsze, że nikt nie potrafi wytłumaczyć gdzie jest ten 4...). Po egzaminie ukazuje Ci się informacja czy zdany czy nie, a najśmieszniejsze jest to, że nie mamy żadnego potwierdzenia, że rzeczywiście zostały popełnione jakieś błędy... wszystko jest tajne, niewidoczne... Więc tak naprawdę zamiast testu mamy tzw. loterię. Egzaminy nie mają nic wspólnego z jazdą, one mają jedynie na celu zapewnienie stałych dochodów ośrodkowi. zdawałam 2 razy. Za pierwszym miałam 65, a za 2 66 punktów... z saki średnio zdają ,2 osoby...
    coś jest chyba nie tak...

    Odpowiedz
  • IDIOCI(2013-09-19 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    to jest po prostu masakra .. jaka porażka jak mogą byc takie pytania jak np : wymiary tablic rejestracyjnych , wysokośc drążka do biegów .. , min. wielkośc bieżnika w oponie .. wyłudzają kase od ludzi masakra . ! ZŁODZIEJSTWO ! . to nie jest egzamin .. ten ''test'' nie sprawdza wgl wiedzy jak poruszac sie autem bezpiecznie tylko jest skupiony na takich bzdurach takich jak powyżej .. to jest cała nasza POLSKA .. Nawet jak ten test zaliczysz to i tak wynik będzie negatywny bo nie ujawniają błędnych odpowiedzi i to jest ewidentne złodziejstwo ..

    Odpowiedz
  • kursant(2013-10-23 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    To jest śmiech na sali, jednym razem zabrakło mi dwóch punktów bo na filmiku znak przeleciał tak, że nie zdążyłem zobaczyć co on przedstawiał , a drugim razem zabrakło mi jednego punktu.
    Moim zdaniem po 1. Jest właśnie zawyżona punktacja, fajnie , że o tym myślą szkoda tylko , że dopiero teraz kiedy ludzie po kilka razy zdążyli wykupić poprawki.
    Po 2. Nie które pytania ułożone są w taki sposób, że ogłupiają osoby nawet sumiennie uczące się przepisów itp.
    Po 3. Zamiast zasłaniać się bezpieczeństwem na drogach i rzucać przyszłym kierowcom kłody pod nogi i wyłudzać od nich pieniądze powinni zająć się naszymi drogami i różnego rodzaju ograniczeniami, tak żeby nie wyłudzać od nas kasy a sprawić żeby wszystkim nam żyło się tu lepiej.

    Chyba należy nam się odrobinę luzu po tych latach męczarni ?

    Odpowiedz
  • kursant(2013-10-23 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    .. A kto będzie miał się rozbić mimo komfortowych i nowoczesnych dróg ten i tak się rozbije, jednak większości kierowców na pewno remont tych padlin które mamy ułatwi życie i może wtedy zmniejszy się też ilość wypadków.
    Patałachy nic nie myślą.. tylko kasa im we łbach..

    Odpowiedz
  • MISIEK(2013-12-31 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Parodia z tymi testami teoretycznymi pytania źle sformułowane są

    Odpowiedz