Ubój rytualny znów w Sejmie. Będzie legalny?

19.06.2013, 13:08; Aktualizacja: 19.06.2013, 13:09

Sprawa uboju rytualnego wraca do Sejmu. Posłowie będą dziś debatować nad rządowym projektem zezwalającym na przeprowadzanie uboju w Polsce. Od początku roku, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, nie można go przeprowadzać na terenie naszego kraju.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Ubój rytualny konstytucji(2013-06-19 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Aborcja, eutanazja, invitro i owszem a ubój nie i koniec. Ciekawe dokąd te meandry nas zaprowadzą...

    Odpowiedz
  • tedd(2013-06-19 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    k... zajmijcie się w końcu GOSPODARKA!!!

    Odpowiedz
  • rolnik z podlasia(2013-06-19 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Super ! Rolnicy ponownie będą mogli za normalne pieniądze sprzedawać trzodę!

    Odpowiedz
  • paweł(2013-06-19 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy obrońcy ja proponuję byście poszukali innej bitwy do lansowania swoich osobistości. A o posłów się nie martwię bo zagłosują za gospodarką i ludźmi. Polska to nie skansen! Jesteśmy w Europie i będziemy bić rytualnie jak cała Europa. Zwierzęta są dla ludzi ,a nie odwrotnie!

    Odpowiedz
  • REALISTA(2013-06-19 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    JEŚLI PLATFORMA POPRZE CWANIAKÓW I WPROWADZI UBÓJ RYTUALNY TO JEST JUŻ W GROBIE POLITYCZNYM

    Odpowiedz
  • tak sie zastanawiam(2013-06-19 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Utrzymania zakazu domagaja sie normalni ludzie, ktorzy nie chca kupowac nieoznakowanego, "odpadowego" miesa zwierzat zarznietych bez ogluszenia. Skoro pobozny zyd czy muzulmanin ma prawo domagac sie certyfikatu, dlaczego goj ma obowiazek kupowac "w ciemno"? Dluzsza tradycja i wieksze dochody dla rolnikow i nierolnikow przemawiaja raczej za uprawa konopi, a tez stosunkowo niedawno zostala zabroniona. Glosowanie za gospodarka i ludzmi nie oznacza wiec przyzwolenia na legalizacje kazdego zysku; a za zwierzeta hodowlane czlowiek jest ODPOWIEDZIALNY - za ich zycie i sposob usmiercania, zwlaszcza ze czerpie z nich korzysci, ale kogo to obchodzi? Jakichs "obroncow zwierzat" czy innych "zielonych"? Czy moze powinno kazdego "zjadacza kotleta"?

    Odpowiedz
  • sisi(2013-06-19 21:01) Zgłoś naruszenie 00

    Zajmę się gospodarką.
    Nie masz roboty to wypad za granicę, ogłady nabierzesz od zadupia ci odelży może światopogląd zmienisz i uznasz UBÓJ RYTUALNY ZA PATOLOGIĘ W ŚWIETLE NAUKI

    Odpowiedz
  • Barbarzyństwo(2013-06-19 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Ubój rytualny jest to barbarzyństwo ;

    Odpowiedz
  • Anna(2013-06-19 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    To przykre, że dla łapówek politycy zamieniają się w bezlitosne bestie.
    Wkrótce poznamy ich nazwiska i wizerunki, gdyż wiele osób i organizacji przygotowuje takie listy aby ludzie wiedzieli na kogo nie głosować podczas najbliższych wyborów

    Odpowiedz
  • marcus(2013-06-19 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Deregulacji zawodów prawniczych sie przez 6 lat nie doczekaliśmy i dalej zrobiono jakies fikcyjne ruchy w tej sprawie.

    Ale jak sprawa poszła o ubój rytualny - to moment PO wprowadza zmiany. Widać jakie sa priorytety w tym państwie.

    Odpowiedz
  • nastek(2013-06-19 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Moralne zera, życzę im, żeby zeszli z ego świata w takim samym cierpieniu na jaki skazują zwierzęta. Chore zasłanianie się względami religijnymi, niech stosują te "względy" w Izraelu nie w Polsce.

    Odpowiedz
  • mira(2013-06-20 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    ubój rytualny, obcy naszej religii, barbarzyński. Powinien być zakazany raz na zawsze

    Odpowiedz
  • j(2013-06-20 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    moralne zera ?? ciekawe . proponuje by choć kilka procent zaangażowania w protest przeciwko ubojowi rytualnemu przeznaczyć na pomoc dla dzieci biednych, głodnych, maltretowanych, porzuconych to przynajmniej skorzystaliby Ci naprawdę potrzebujący . Ludzie od powstania świata jedzą mięso i jeść będą i żadne bzdurne protesty moralnych hipokrytów tego nie zmienią.

    Odpowiedz