Co może, a czego nie ma prawa robić windykator

autor: Aneta Mościcka31.05.2013, 07:18; Aktualizacja: 31.05.2013, 09:06
Dłużnik nie ma obowiązku wpuszczania przedstawiciela firmy windykacyjnej do domu.

Dłużnik nie ma obowiązku wpuszczania przedstawiciela firmy windykacyjnej do domu.źródło: ShutterStock

Trudna sytuacja finansowa pana Andrzeja spowodowała, że pożyczył od znajomego 7,5 tys. zł. – Miałem problemy ze spłatą i dług został przekazany do ściągnięcia firmie windykacyjnej, której pracownik dzwonił kilka razy w tygodniu z pytaniem o termin zapłaty należności i informował, że sprawa zostanie skierowana do komornika, wysyłał też e-maile w tej sprawie. Otrzymałem również pismo, w którym firma windykacyjna powiadomiła mnie, że jej przedstawiciel pojawi się w moim domu w celu oszacowania ruchomości, które przedstawiają wartość 7,5 tys. zł. Czy takie działania są zgodne z prawem – pyta nasz czytelnik.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

 • hans(2013-10-04 10:15) Zgłoś naruszenie 11

  swiety zwyczaj nie pozyczaj, a jak jestes bez podstawnie oskarzony odlugi kture naprawde nie zrobiles uzyj ivana krawczenki do pomocy przeciwko psom windkatorskim.

  Odpowiedz
 • Krzysztof(2013-06-03 13:52) Zgłoś naruszenie 24

  Dodam żeby nie było wątpliwości, że wierzyciel jest w takich sprawach stroną pokrzywdzoną a dłużnik wzbogacił się kosztem wierzyciela. Często w polskich mediach można odnieść wrażenie, że stroną pokrzywdzoną zawsze jest ten co pożyczył i nie oddał.

  Odpowiedz
 • P.Jarosz(2013-05-31 10:18) Zgłoś naruszenie 20

  A co jak nie masz długu! tak było z MTU w moim przypadku przez ich burd...l w papierach moją sprawę w przeciągu 5 lat prowadziły dwie śmieszne kancelarie i stalkerzy z Intrum Justitia (to dopiero wariaci) na koniec jakaś kancelaria z W-wy i e-sąd, aż po sąd rejonowy, który zna przepisy i zakończył sprawę Nigdy więcej MTU tam pracuje banda id... a wszystko za całe 48zł

  Odpowiedz
 • t105n(2013-05-31 09:01) Zgłoś naruszenie 07

  Trzeba spłacać swoje długi - wtedy windykatorzy nie przyjdą.

  Odpowiedz
 • Irena Anna(2013-05-31 08:41) Zgłoś naruszenie 30

  Pięknie to brzmi ale rzeczywistość nie jest tak kolorowa ponieważ prokuratury nie chcą wszczynać postępowań przeciwko firmom windykacyjnym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane