Trybunał Konstytucyjny zajmie się prawami jazdy

autor: Piotr Szymaniak09.04.2013, 07:09; Aktualizacja: 09.04.2013, 12:23
Prawo jazdy

Prawo jazdyźródło: ShutterStock

Wymiana dokumentów bezterminowych na nowe – ważne przez 15 lat – narusza ustawę zasadniczą. Tak uważają senatorowie. Dlatego skarżą do TK przepisy o kierujących pojazdami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • zzzz(2013-04-14 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Z utęsknieniem czekamy na decyzję TK w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego.Czas wielki zabrać się do roboty.

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2013-04-11 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Powstanie warszawskie po to bylo zrobione zeby zlikwidować inteligencje prawdziwie polską, teraz, zaraz po wojnie 99% stanowisk tych najwyższych zarówno cywilnych oraz wojskowych osadzone było przez czerwonych okupantów i przefarbowanych polaków i osób wyznania mojżeszowego, taka jest prawda, teraz jest podobnie u steru władzy od miasteczek do dużych miast oraz we władxzach rządowych siedzą ich pociotkowie, czy im jest dobro Polski potrzebne?.

    Odpowiedz
  • mądrala(2013-04-10 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    I co? i pstro!Zaden dziennikarz nie odwazy się podjąć tego tematu,gdyż każdy pilnuje swojego stołka.

    Odpowiedz
  • mądrala(2013-04-10 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk waloryzację procentową zastąpil waloryzacją kwotową ale tylko tym otrzymującym emerytury z ZUS,natomiast emeryckie urzędasy otrzymują emerytury tzw.premierowskie z puli rządowej a nie z ZUS i te nie podlegają waloryzacji kwotowej a wręcz mają podwyższane emerytury o 500 zł wzwyż.

    Odpowiedz
  • Donald67(2013-04-10 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    Podstawy prawa i zasady były do momentu falandyzacji. Obecnie tworzy się nakazy i regulaminy objętościowe, a stosowanie ich metaforycznie wygląda jak wymiotujący pijak na uczestników spotkania towarzyskiego

    Odpowiedz
  • Kenaj1952(2013-04-09 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    Od GP wymagam rzetelności a nie wypuszczania na łamy bubli.Otóż nadal mimo,że nie pracuję zawodowo mam pełne prawo jazdy i jest ono ważne bezterminowo(jak na razie) a jedynie gdybym chciał zawodowo jeździć np.autobusem to jest potrzebny dodatkowy świstek oczywiście za opłatą na ściśle określony czas.Prawko mam 43 lata a pełne 38 i przez ten czas żadnego punktu karnego a ostatni mandat zapłaciłem za komuny.Więc nie rozumiem dlaczego mam nabijać kasę pazernemu państwu tylko dlatego,że posiwiałem!

    Odpowiedz
  • felek(2013-04-09 17:08) Zgłoś naruszenie 00

    A może by się w końcu zajęli ustawą emerytalną 67 lat.

    Odpowiedz
  • Gość(2013-04-09 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    TK jest aż dwóch rabinów i jeden cadyk reszta to goje .

    Odpowiedz
  • Ha.ha,ha(2013-04-09 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał Kosntytucyjny ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha ...

    Odpowiedz
  • guzik(2013-04-09 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    zainteresowanie dokumentem o nazwie "prawo jazdy" świadczy o podniesieniu jego rangi do szczebla innego dokumentu, zwanego paszportem, czego następstwem jest wzrost prestiżu administracji państwowej.

    Odpowiedz
  • Ola(2013-04-09 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    A może tak dyplomy uczelni do ponownej weryfikacji po 15 latach ?. Przecież z czasem i pamięć i umysł już nie ten. Stary doktor może zabić pacjenta , inżynier doprowadzć do katastrofy budowlanej ,znieidołęż iały urzędnik wydać złą decyzję.

    Odpowiedz
  • kierowca(2013-04-09 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    No to przy wymianie wprowadzą konieczność badań lekarskich i będzie 'konstytucyjne".

    Odpowiedz
  • Gość(2013-04-09 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    A dowody osobiste? Z bezterminowych można było zrobic terminowe? Żarty sobie senatorowie urządzają!

    Odpowiedz
  • pomyłka autora(2013-04-09 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce jak pokazała chociażby "ustawka" Tuska z rzeplińskim w sprawie waloryzacji kwotowej nie ma Trybunału Konstytucyjnego jest natomiast trybunał dyspozycyjno-incydentalny w którym pierwzse skrzypce grają wspomniany rzepliński i "sędzia" liszcz

    Odpowiedz
  • GIENEK(2013-04-09 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawostka, koledze zabrali Prawo Jazdy na 4 lata za nie płacenie alimentów, po wyroku Trubunału starostwo zwróciło mu bez koniecznosci zdawania ponownego Egzaminu, mi zatrzymali na 1,5 roku za jazde po piwku i musze zdawac Egzamin, co art 2 konstytucji?

    Odpowiedz
  • Gość(2013-04-09 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo brawo , prawo nie dział wstecz .

    Odpowiedz
  • gość(2013-04-09 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo brawo , prawo nie działa wstecz .

    Odpowiedz
  • WROCŁAW(2013-04-09 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    TK powinien zająć się też Egzaminami Sprawdzającymi Kwalifikacje Kierowcy, ustawa z dnia 20 czerwca 1997r która narusza Konstytucje RP

    Odpowiedz
  • wtorek(2013-04-09 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Ja jak słyszę ze TK się czymś zajmie to mi az Ciary przechodzą na skórze , Będzie tak ja DONALD sobie zażyczy .TK jest na pasku Rządzących .Komedia z tym trybunałem ,wstyd panie prezesie TK ze jesteś Polakiem, za waloryzacje kiedyś bekniecie..

    Odpowiedz
  • do 2(2013-04-09 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze by było też aby Naród i IPN przyjrzał się kim byli Rajmund Kalkstein/vel Kaczyński/,Wilhelm Świątkowski,Henryk Świątkowski.A ty poszukaj sobie informacji w internecie na ten temat,a szczena ci opadnie.

    Odpowiedz