Biegli sądowi na swoje pięć minut często czekają latami

28.07.2012, 08:50; Aktualizacja: 28.07.2012, 13:15

Fachowcy od skrzypiec, wspinaczki czy nurkowania chcą pomagać sądom. Na swoje pięć minut często czekają latami - informuje "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • dr Joseph(2012-07-28 12:54) Zgłoś naruszenie 00

  Może tak ujawnicie kim są biegli od zdrowia powoływani przez sądy?
  Mają swoje 5 minut co tydzień, i to nie takie darmowe 5 minut, tylko takie gdzie za zrobienie na piśmie odpowiedniego kłamstwa koszą niezłą kasę. I tak się kręci, a ministerstwo sprawiedliwości płaci za takich nierobów bo sędziowie powołują biegłych według własnego uznania i doskonale wiedzą jakiego.

  Odpowiedz
 • prorok(2012-07-30 12:30) Zgłoś naruszenie 00

  Biegli sądowi medycy to banda biegłych poświadczających nieprawdę w opiniach sądowych.
  I tak biegły sądowy ortopeda przed sądem ubezpieczeń społecznych stwierdził, że jego badanie przedmiotowe pacjenta jest bardziej wiarygodne niż badanie USG stawu kolanowego i stwierdził, że badanie USG nie jest miarodajne.
  Wszystko po to aby nie stwierdzić zmian w stawie kolanowym na skutek skręcenia w pracy, aby ZUS nie musiał wypłacić odszkodowania.
  Biegły sądowy przed sprawą w sądzie długo dyskutował z radcą ZUS, na temat uszkodzeń stawu kolanowego.
  Sąd przyjął opinię biegłego sądowego przeprowadzoną w 5 minutowym badaniu za bardziej wiarygodne, niż ustalenia liczne badań kilku ortopedów i badań USG, RTG i gdzie na podstawie tej fałszywej opinii sąd wydał wyrok oddalający roszczenie o wypłatę odszkodowania za wypadek w pracy.
  Tak sąd pracy eliminuje wypadki w pracy.
  Tak jest podobnie z chorobami zawodowymi, gdzie na podstawie fałszywych orzeczeń medycyny pracy zlikwidowano przyznawanie chorób zawodowych.
  W 2000r. sanepid stwierdzał rocznie w Polsce około 12,5 tys, chorób zawodowych, a w 2010r. już na całą Polskę tylko 677 decyzji o uznaniu choroby zawodowej, czyli spadek nastąpił 19 krotny.
  W 2008r. Rzecznik Praw Obywatelskich występował interpelacjami odnośnie składanych do niego skarg pracowników wskazujący na masowe fałszowanie badań, warunków pracy i wystawianych orzeczeń lekarskich medycyny pracy, gdzie sanepid nie sprawdza merytorycznie tych orzeczeń pomimo takiego obowiązku, gdzie sąd administracyjny nie może powoływać biegłych sądowych do kontroli merytorycznej tych orzeczeń medycyny pracy, gdzie na podstawie tych fałszywych orzeczeń sąd administracyjny wydaje fałszywe wyroki o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej.
  Wszystko jest to robione aby ratować ZUS przed bankructwem na skutek roszczeń pracowników zgłaszających wypadki w pracy i choroby zawodowe.
  Tera pracownikom zabiera się prawa do emerytury, którą będą mogli otrzymać po 67 roku życia w wysokości poniżej minimum do egzystencji.
  Jest to eksterminacja Polskiego narodu pracującego, aby Polska przeszła ostatni ostateczny rozbiór, gdzie naród Polski przejdzie pod panowanie Niemiec i Rosji, a granica tych państw powstanie na Wiśle.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane