Dochodzenie roszczeń: 30 dni na ugodę przed komornikiem

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz27.07.2012, 10:15; Aktualizacja: 27.07.2012, 10:19
Komornik

Komornikźródło: ShutterStock

Komornicy chcieliby prowadzić negocjacje z dłużnikami co do zasad spłaty świadczeń i prowadzące do zawarcia ugody między stronami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • gorczyn(2012-07-29 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Rafał Fronczek-prezes Krajowej Rady Komorniczej, powinien wiedzieć, że Komornik Sądowy ma już nadane uprawnienia i obowiązki prawne do zawiadomienia dłużnika o wszczynanym postępowaniu egzekucyjnym i zajmowanym majątku i o prawie ustosunkowania się dłużnika w terminie 7 dni do podejmowanych czynności egzekucyjnych i że Komornik Sądowy powinien jego argumentacje opartą na przepisach prawa, przyjąć do realizacji, ewentualnie odrzucić, jeżeli nie znajduje merytorycznego uzasadnienia. Nie widzę sensu, ani też celu, aby wprowadzać przepis prawny sprowadzający do prowadzenia negocjacji przez Komornika Sądowego. Jeżeli z własnej nie przymuszonej woli strony postępowania egzekucyjnego wykażą chęć ugody, to tu Komornik Sądowy nie musi brać w tym udziału ani nie ma prawa tego kwestionować, jeżeli wierzyciel wskaże sposób prowadzenia egzekucji, np. że domaga się wyegzekwowania kwoty w 2 ratach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane