Straż graniczna wystawi mandat za przekroczenie prędkości

autor: Małgorzata Kryszkiewicz06.09.2011, 03:00; Aktualizacja: 10.09.2011, 10:47

Prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy, zakłócanie porządku publicznego oraz prowadzenie działalności bez koncesji to przykłady czynów, za które Straż Graniczna wypisze mandat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • byly Wopista(2012-03-01 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Straz Graniczna to straz graniczna a nie Policja bis. powolano ja do ochrony i obrony granic RP a nie polowanie na kierowcow!!!Podgladanie przez lornetke czy kierowca ma zapiete pasy czy nie . to glowne i podstawowe zajecie naszych obroncow Granic. Widze to zjawisko bardzo czesto. Polska to bogaty kraj tracac tak pieniadze podatnika

    Odpowiedz
  • fan SG(2011-11-15 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ci "pochlebnie" wypowiadający się o SG pewnie nie przeszli testów kwalifikacyjnych albo rozmowy z psychologiem ubiegając się o przyjęcie do służby. Zakompleksieni prowincjonalni prostacy. Łatwo krytykować kiedy nie ma się ani odrobiny pojęcia o zadaniach SG, ani nie zna realiów pełnienia służby w tej formacji.

    Odpowiedz
  • kierowca ciezarowki(2011-09-21 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    niedlugo ksiadz i listonosz bedzie stal z fotoradarem w krzakach

    Odpowiedz
  • Maciej(2011-09-12 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce nie ma zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych. Taka poważna gazeta powinna dbać o wiarygodność przekazywanych treści, a diabeł tkwi w szczegółach.

    Odpowiedz
  • Marek(2011-09-11 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Cieciom broń maszynową, babciom klozetowym broń krótką, harcerzom fotoradary i wszystkim chętnym łuki i strzały...

    Odpowiedz
  • Mario71(2011-09-10 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo powinno stworzyć jeszcze jedną formację, ha, ha - od rzeczy zbędnych. Już teraz nasze Państwo przypomina państwo policyjne. System prawny tego nie wytrzyma i niebawem upadnie! Scenariusz całkiem możliwy. Poza tym mam pytanie, co będzie robiła Straż Miejska, jeśli takie uprawnienia ma już kilka służ o charakterze policyjnym w Polsce? Strażnik graniczny będzie na granicy wlepiał mandaty na kwiatkach na balkonie, ha, ha. ha.

    Odpowiedz
  • onan sg(2011-09-09 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    SG ma te uprawnienia od zawsze co za nowość

    Odpowiedz
  • ktosik(2011-09-08 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Po reaktywuje jeszcze SB i ZOMO oraz WSW i będzie mnogo służb. To PO tworzy państwo policyjne !!!

    Odpowiedz
  • Niepokorny(2011-09-07 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    zwalczaja kretyni napływ nielegalnej migracji w unii europejskiej pozdrawiam

    Odpowiedz
  • roman(2011-09-07 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    SG już dawno ma uprawnienia o których mowa w artykule. Poziom wiedzy osoby, która ten artykuł zamieściła jest bardzo wątpliwy...

    Odpowiedz
  • Artek(2011-09-06 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dno.

    Odpowiedz
  • piotr(2011-09-06 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    W takim tempie "przyjazne państwo" doprowadzi do sytuacji,że proboszcz wypisze mandat za odmowę przyjęcia kolędy lub zbyt niskiej "co łaska".

    Czy o takie rządzenie (?) Polską chodziło Tuskowi i jego ekipie trampkarzy ?
    Czy to te jego (Donalda) obiecane cuda,że wprowadza nam przez kuchnię państwo policyjne ?

    Odpowiedz
  • zwiadowca(2011-09-06 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    za psa mandat a za suke pochwałe

    Odpowiedz
  • kierowca(2011-09-06 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    ale bedzie jeszcze lepiej bo dołoczy jeszcze ksiądz.

    Odpowiedz
  • moli(2011-09-06 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    DEBILNY ARTYKUŁ !!! AŻ WSTYD,ŻE TAKIE BZDURY WYPISUJE "gazeta prawna" Polecam darmozjadom z tej gazety zapoznanie się z KODEKSEM DROGOWYM I KODEKSEM WYKROCZEŃ'' Amerykę już dawno odkryto!!!

    Odpowiedz
  • tomek(2011-09-06 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Głosujcie dalej na bandę czworga.

    Odpowiedz
  • Solo(2011-09-06 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    A listonosze kiedy zaczną wypisywac mandaty za nieumyte zęby?
    Ktoś w MSWiA zostawił mózg w domu i przyszedł do pracy z PUSTYM ŁBEM.

    Odpowiedz
  • adsenior(2011-09-06 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Słusznie Spike, wszyscy mundurowi, winni mieć prawo do karania Obywateli, winni też, dokonywać rewizji nie tylko samochodów ale rewizji osobistych Obywateli na ulicach. Jak wprowadzać państwo policyjne, to na całego!

    Odpowiedz
  • Cadaffi(2011-09-06 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    A wszystko przez to że w MSWiA zatrudnili idiotę gen. Rapac...go. To są jego głupie pomysły. A reszta na te głupoty się godzi.

    Odpowiedz
  • garb na plecach(2011-09-06 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Tak się zestresują czy oni biedaki dotrzymają do emerytury? 15 lat w takim stresie tyle zadań może by wystarczyło 5 lat pracy w takim stresie?

    Odpowiedz