Sędziowie chcą podwyżek. KRS sprzeciwia się zamrożeniu wynagrodzeń sędziowskich w 2012 roku

autor: Małgorzata Kryszkiewicz11.04.2011, 03:00

Krajowa Rada Sądownictwa sprzeciwia się zamrożeniu wynagrodzeń sędziowskich w 2012 roku. Resort sprawiedliwości przypomina, że budżet na przyszły rok nie został jeszcze ustalony.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (60)

  • sceptyk(2011-04-11 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    każdy normalny gospodarz dostsowuje wydatki do posiadanych środków,

    przymuszanie do innego zachowania jest pzrestepstwem tym bardziej że podouje ograniczenie srodków na cele zwiazane ze zdrowiem i zyciem osób o niskim statusie ekonomicznym z których podatków tworzone sa wynagrodzenia sedziowskie

    Krajowa Rada Sadownicza żąda utrwalanie spolecznej segregai ekonomicznej
    ( która juz istnieje w dostepie do wymiaru sprawiedliwości jak dostepie do prawidlowej dzialajacej dostępie do reprzentacji sądowej)

    nie licząc skutków takich zachowań jak utrata zdrowie czy tez przedwczesne zgony

    gratuluję tej strukturze braku umiejętności tworzenia łańcucha przyczynowo skutkowego wlasnych zachowań a pzrede wszystkim zaklamaniu zaborczosci i egoizmu

    Odpowiedz
  • hmm(2011-04-11 06:47) Zgłoś naruszenie 00

    "Nowy system wprowadził także mnożniki, których wysokość uzależniona jest od etapu kariery sędziego."
    Tak jak w SR w Tychach : "dobry przekręt=dobry awans"

    Odpowiedz
  • viki(2011-04-11 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    KRS się ośmieszył wydając stanowisko w dniu 13 maja 2010 r., a następnie postępując wbrew niemu

    Odpowiedz
  • zwykły polak(2011-04-11 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Może by ktoś wspomniał o zwykłych URZĘDNIKACH i WOŹNYCH!!! A nie tylko sędziowie i sędziowie!!!

    Odpowiedz
  • Mariusz(2011-04-11 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Należy zrównać lub spłaszczyć wynagrodzenia sędziów różnych szczebli.Wtedy starczy na podwyżki dla najciężej pracujących sędziów rejonowych,Dlaczego np sędzia najwyższy ma zarabaiuć 20 tyś zł a apelacyjny 15 000?

    Odpowiedz
  • moris(2011-04-11 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Zamrażając pensje sędziom Skarb Państwa zaoszczędzi ok. 18 mln zł.
    Sytuacja finansowa i organizacyjna w sądownictwie, jak wynika z danych statystycznych, powoduje coroczne odchodzenie 80 - 100 sędziów z zawodu. Niby te miejsca zajmują nowi, młodzi sędziowie, lecz każde odejście sędziego wiąże się z tym, że Ministerstwo musi przelać do ZUS oszczędzane na wynagrodzeniach sędziów składki emerytalne. Przyjmując, że odchodzą sędziowie z kilkunastoletnim stażem, to takie odejścia kosztują Skarb Państwa 20 - 25 mln złotych. Więc jaki jest tego sens, bo na pewno nie ekonomiczny ?

    Odpowiedz
  • postulaty:(2011-04-11 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    - zlikwidować stan spoczynku i włączyć sędziów/prok. do ZUS
    - zrównać płace sędziów i prokuratorów różnych szczebli
    - poważnie ograniczyć immunitety, wprowadzić normalną odpowiedzialność za wykroczenia,
    - wprowadzić pensum spraw
    - zlikwidować delegacje do MS, kssip i urzędów, stanowiska funkcyjne i skierować sędziów na sale rozpraw, a nie do urzędniczenia

    Odpowiedz
  • Bobi(2011-04-11 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego tytuł brzmi "sędziowie chca podwyżek"?? to wprowadzania w błąd opinii publicznej !!! sedziowie chcą jedynie przestrzegania JUZ OBOWIAZUJACYCH ustawowo zapisów dotyczacych ich wynagrodzeń. Tak na marginesie do Redakcji: jakby sędziowie dostali tyle podwyżek ile razy wy w tytułach Waszych artykułów błędnie pisaliscie o "kolejnych" podwyzkach dla sedziów to naprawde nie mieli by powodów do narzekań tylko byli najlepiej zarabiająca grupą zawodową w Polsce ;) więc więcej rzetelności Szanowni Państwo ;) chociaż trzeba przyznac ze porównujac artykuły Pani Redaktor MK z tym co tworzy Pan MJ to faktycznie dzieli je przepaść ;) pozdro

    Odpowiedz
  • były aplikant(2011-04-11 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    niech zamrozi!!! tylko sędziowie, i sędziowie. W sądzie są także inni pracownicy, a sędziowie myślą tylko o sobie... zresztą, na miejsce kazdego sedziego jest dużo chętnych, więc przymusu nie ma..

    Odpowiedz
  • jak tak mozna(2011-04-11 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    znowu dyskryminacja, tam gdzie mają większą siłę przebicia to dostaną podwyżki a biurokraci na dole tak jak sanepid już trzeci rok nie dostanie ani grosza, gdzie ci pracownicy zarabiają jałmużnę

    Odpowiedz
  • jvelzkeyek(2011-04-11 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    KRS niech władz nie ostrzega,
    lecz jako władza o lepszy wymiar zabiega.
    Od pracy sądowniczej władzy,
    sędziowie też będą ubodzy i nadzy.
    Pomyśl sądowa władzo!
    Inne władze nic ci nie poradzą.
    Zadbaj o interesy krajowe,
    a lepiej żyć będzie się tobie.

    Odpowiedz
  • Konrado(2011-04-11 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    PODWYŻKI DLA NAUCZYCIELI!!!
    Dosyć Marksizmu i państwa policyjnego!!!
    STRÓŻE Prawa do roboty, na razie należy wam się kop w d...!

    Odpowiedz
  • asso(2011-04-11 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    znowu chcą podwyżek? I za co?
    90% pracy sędziego wykonuje asystent, wcale nie sędzia, sędzia uczestniczy jedynie w rozprawach a resztę ma wszystko przygotowane i napisane, wystarczy podpis. I co w zamian - sędziowie w ogóle nie dbają o asystentów którzy ZA nich i NA nich pracują, co uchwała krs to w kółko sędziowie to sędziowie tamto. Wyroki same się nie napiszą, uzasadnienia do ich także - ciekawe co powiecie jak w końcu zabraknie asystentów. Nikt inny nie będzie na tyle naiwny by na was robić.

    Odpowiedz
  • jurystka(2011-04-11 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do asso : w sądzie gdzie pracuję nie ma ani jednego asystenta, więc nie jest regułą ,że sędziowie nic nie robią , a pracują za nich biedni asystenci!

    Odpowiedz
  • kaz(2011-04-11 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Aja bym im bniżył zarobki o 50%, a ja się nie podoba to wara do innej roboty, albo na Zachód opiekować się s...cymi pod siebie staruszkami.

    Odpowiedz
  • emma(2011-04-11 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    A ja nie chcialabym, aby "moją" sprawę rozstrzygał sędzia uposażony niżej niż tynkarz-posadzkarz. Taki głodowo opłacany sędzia - tylko człowiek przecież -jest podatny na korupcję, i zamiast się dokształcać, koncentuje wysiłki, aby związać koniec z końcem, a godności Urzędu nie uchybić. Skoro żadne państwo nie funkcjonuje bez sądownictwa, ci szczególni konstytucyjni Urzędnicy, winni zarabić bardzo dużo - co dobrze świadczyłoby o wizerunku Polski na zewnątrz.

    Odpowiedz
  • STOP PODWYŻKOM DLA SĘDZIÓW(2011-04-11 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    STOP PODWYŻKOM DLA SĘDZIÓW do czasu podwyżki dla adwokatów. A kiedy będzie podwyższenie wynagrodzenia dla adwokatów. Przecież stawki adwokackie są jeszcze z 2002r i są żałośnie niskie...

    Odpowiedz
  • fijara(2011-04-11 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    ja proponuję obniżki pensji dla sędziów, skoro teraz na jedno stanowisko jest po 20-30 kandydatów (nierzadko bardzo dobrych, lepszych niż wielu obecnych sędziów) to prawo podaży i popytu mówi, że jak podaż jest duża, to wtedy trzeba obnizyć koszt (cenę) danej usługi, czyli koszt pracy sędziego. Po co ich przepłacać.

    Odpowiedz
  • anna(2011-04-11 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    W głowach się im przewraca. To skandal , że w budżetówce średnia płaca jest radykalnie wyższa niż niż w przemyśle i usługach.
    Cała masa ludzi haruje tylko na przywileje i podwyżki dla administracji rządowej i państwowej , dlaczego wzrost płac tych wszystkich biurokratów tak znacząco wyprzedza wzrost płac w produktywnych gałęziach gospodarki narodowej ?

    Odpowiedz
  • Jan Osik(2011-04-11 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd Tuska przetestował zamrożenie płac w służbach mundurowych.Od trzech lat ta grupa nie miała nawet waloryzacji,nie mówiąc o podwyżkach.I co?nic się nie stało.Odeszło sporo np,policjantów na emerytury,zlikwidowało się etaty.Są oszczędności.I życie toczy się dalej.Co z tego,że teraz praca policji polega głównie na umarzaniu postępowań,wykrywane są tylko te wykryte(np.złodziej w hipermarkecie).Wszechogarniający bandytyzm na ulicach nie dotyczy rządzących,oni poruszają się limuzynami z ochroną.Dlatego można oszczędzać na ogólnie pojętym bezpieczeństwie.Tym bardziej,że mundurowi nie mają prawa do strajku i muszą "służyć".

    Odpowiedz