Od najbliższego poniedziałku (14 lutego 2011 r.) do 28 lutego 2011 r. (poniedziałek) potrwa przerwa techniczna w pracy systemu Elektronicznego Postępowania Upominawczego, czyli e-sądu.

Co ważne, w czasie trwania przerwy technicznej możliwe będzie składanie wszelkich pism procesowych i środków zaskarżenia (skargi, zażalenia, sprzeciwy) - za wyjątkiem składania nowych pozwów (oraz paczek nowych pozwów).

Pozwy w tym okresie mogą być kierowane do sądów właściwości ogólnej (w postaci papierowej).

Ponadto, od piątku (18 lutego 2011 r.) do poniedziałku (20 lutego 2011 r.), w związku z nowelizacją ustawy o księgach wieczystych i hipotece, nastąpi przerwa w dostępie do przeglądarki ksiąg wieczystych ekw.ms.gov.pl. Konieczne jest bowiem dokonanie w tym czasie zmian w systemie informatycznym Nowa Księga Wieczysta.

Jednocześnie uprzejmie informuję, że w piątek (18 lutego 2011 r.) Centralna Informacja Ksiąg Wieczystych nie będzie wydawać odpisów ksiąg wieczystych i zaświadczeń o zamknięciu ksiąg wieczystych.

Przepraszamy za utrudnienia.

Joanna Dębek rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/