Firmy chcą większej ochrony przed bankowymi tytułami egzekucyjnymi

autor: Ewa Ivanova18.01.2011, 03:00

Przedsiębiorcy popierają wprowadzenie konkretnego terminu na wystawienie bankowego tytułu egzekucyjnego oraz nałożenie na bank dodatkowych obowiązków informacyjnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • shr(2011-01-18 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Bankowy Tytuł egzekucyjny powinien w ogóle zostać zlikwidowany. Nie ma żadnego powodu, by jedne spółki akcyjne jako normalne komercyjne podmioty prawa były szczególnie faworyzowane przez prawo względem innych podmiotów w zakresie windykacji należności. To jest w mojej ocenie dyskryminacja tych innych podmiotów w swobodnej działalności gospodarczej. Z drugiej strony likwidacja BTE zmusiłaby banki do nieco ostrożniejszego udzielania kredytów i pozyczek oraz dokładniejszego weryfikowania potencjalnych kredyto/pożyczkobiorców, co przyczyniłopby się nawet wprost do bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, nie nadmuchanego sztucznie udzielonymi kredytami bez pokrycia.

    Odpowiedz
  • ob.(2011-01-18 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    faworyzowanie akurat banków przy egzekucji należności jest nieuczciwe wobec reszty przedsiębiorstw. Przecież banki to prywatne podmioty, czemu mają tyle ułatwień?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane