Na osiedlowych uliczkach panuje drogowy chaos, na którym zarabia straż miejska

autor: Łukasz Kuligowski22.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 22.12.2010, 13:20

Brak miejsc parkingowych na osiedlach powoduje, że mieszkańcy nie mają gdzie zostawić swojego auta. Parkują, gdzie się da, i później są karani przez straż miejską mandatami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Bi(2010-12-22 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    Kierowcy powinni być karani za parkowanie w miejscach do tego nie przeznaczonych, ale zarządcy powinni mieć obowizek zapewnienia miejsc parkingowych. Nasza spółdzielnia przy okazji ostatnio przeprowadzonego remontu zmiejszyła ilośc miejsc parkongowych. Nie ma to racjonalnego uzaadnienia, bo miejsca jest naprawdę dużo, mamy teraz chodniki 4-metrowej (!) szerokości. Bezinteresowana nienawiśc do mieszkańców się ujawniła, głupota zarządu, a może coś innego.

    Odpowiedz
  • aaa(2010-12-22 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    miejsc parkingowych powinno byc co najmniej tyle ile jest mieszkan na danym osiedlu. dopiero potem moznaby mandaty nakladac. ale oczywiscie musza zaczynac od d**y strony

    Odpowiedz
  • gość(2010-12-22 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to po prostu jeszcze jedna metoda na wyciągnięcie pieniędzy od obywateli. Na terenie osiedli wybudowanych przed dwudziestu laty o niczym nie zapomniano - takie były obowiązujące normy. W pierwszej kolejności należy zapewnić miejsca do parkowania a potem egzekwować prawo. Na terenach gdzie już nie można osiągnąć 1 mp/mieszkanie należy stosować tylko te przepisy, które zapewniają bezpieczeństwo.

    Odpowiedz
  • abc(2010-12-22 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Przedmówcy mnie rozśmieszają. Co to znaczy "należy zapewnić" i „powinno być”? Kto ma zapewnić, ja, z podatków? Niech sobie wspólnoty dobudują miejsca jak jest im zbyt mało, a nie hrabia jeden z drugim stawia kaszlaka na chodniku pod klatką bo nie może 100 metrów przejść. Czasy gdy wszyscy robili zrzutę na kilku roszczeniowców się skończyły.

    Odpowiedz
  • Fix(2010-12-22 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy też mieli taki problem i skutecznie go rozwiązali.
    Architekci, poprawiając blokowiska stawiane jeszcze w czasach DDR, we wschodnim Berlinie zakazali parkowania pod blokami.
    Samochody przeniesiono na skraj terenów osiedlowych.
    Tam stanęły garaże, a przy nich ogólnodostępne miejsca parkingowe.
    Dojście zajmuje mieszkańcom kilka minut.
    opcjonalnie mieszczą się tam dwa auta na jedno mieszkanie.
    Wokół miejsc parkingowych sadzi się drzewa i krzewy.

    Odpowiedz
  • Kurt(2010-12-22 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie mają przestrzegać przepisów i już.Ja sam mam 2 auta do parkowania pod blokiem i jakoś nie zdarza mi się byle gdzie stawać.Teraz w okresie zimowym wychodzi lenistwo i chamstwo mieszkańców.Prawie nikomu nie chce się wziąśc łopaty do ręki i odśnieżyć kawałka parkingu,za to ochoczo na to miejsce przez kogoś odśnieżone parkują.

    Odpowiedz
  • Robert(2010-12-22 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze parę przepisów i służby już w ogóle nie będą miały czasu na walkę z przestępczością bo cały wysiłek włożą w karanie obywateli. I o ile to bezpieczniejsze (dla służb).

    Odpowiedz
  • WRÓŻ(2010-12-22 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    Społeczne zachłyśnięcie się demokracją i wolnością przybrało karykaturalny wymiar. Niektórym wydaje się, że są pępkiem świata i nie obowiązują ich żadne normy. Rozpasanie to staje się coraz bardziej uciążliwe i niebezpieczne. Jeśli państwo nie zadba o skuteczne i szybkie egzekwowanie prawa, to niebawem obudzi się z ręką w nocniku.

    Odpowiedz
  • jacek(2010-12-23 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    prościej wypisać mandat niż za darmo przeprowadzić dziecko przez pasy darmozjady i tyle

    Odpowiedz
  • rena(2010-12-25 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    NA MOIM OSIEDLU JEST PARKING , KTÓRY MOZNA ZMODERNIZOWAC I ZROBIC WIELOPOZIOMOWY ALE s PÓŁDZIELNIA NAWWT NIE WIE JAK ZDOBYC NA TEN CEL PIENIADZE A NA INFRASTRUKTURE OSIEDLOWA SA TEZ SRODKI FINANSOWE Z U E. SZKODA SŁÓW!!!Acha to jest Warszawa GOCŁAW a parking przy ul. Jugosłowianskiej!!!

    Odpowiedz
  • A3D(2010-12-27 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Aż się wolnością zachłysnąwszy - odkryli, że samowola bardziej cieszy i jest tańsza.
    Nie ma problemu, wybudujcie sobie sami swój dom i parkujcie na swoich działkach. Na jedno mieszkanie 2 parkingowe miejsca, i nikt nie powiedział, że pod drzwiami mieszkania. Ruszyć się z dooopskiem nie chce? Mandacik. Nie chce się odśnieżyć? Mandacik. Albo jajeczko świeże, albo nie. Nie ma "częściowo nieświeżych".

    Odpowiedz
  • DROGOWIEC(2011-01-11 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko zalezy od dobrej wiary zarządcy terenu,jesli jest dobry gospodarz to i są miejsca parkingowe.Fakt ze obecnie na rodzinę przypadaja niejednokrotnie często dwa pojazdy potęguje niestety parkingowe perypetie na parkingach osiedlowych-kto pierwszy ten lepszu.

    Odpowiedz
  • ZAŁONE CHAMY(2011-06-21 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    i co z tewgo ze przepisy weszły w zycie, a nadal jest burdel z parokwaniem sa parkingi w moim osiedlu a parkuja w alei dojazdowej i to blisko oknien halas smrod benzyny jest bardzo uciazliwy ,policja nie reguje straz miejska tez nie
    jak mozna mieszkac w takim smrodzie i hałasie,jeszcze klaksonow uzywaja bo niechce sie z auta wysiąsc i podejs do domofonu z informacją ze juz panisko przyjechal i czeka na rodzinke swoja

    Odpowiedz
  • Max(2011-06-24 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Zarządzający terenami zamieszkałymi ,wszyscy , również spółdzielczymi winni uzupełniać założenia architektów sprzed 30 - 20 lat, którzy nie byli w stanie przewidzieć nadmiernego rozwoju motoryzacji...tak więc obecnie należy ograniczać nadmierną ilość , często rachitycznej osiedlowej zieleni, a na tym miejscu budować parkingi ...bo taka jest potrzeba obecnego czasu...XXI wieku...

    Odpowiedz
  • ewa(2012-01-27 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    max,gdzie jest zapisane ze twoj sanmochod ma stać pod blokiem,a nie poł kilometra od bloku,zielen jest potrzebna dla zdrowia ludzi i ptakow,tokiem twego myslenia zabetonujmy sie az po uszy bo aut niema gdzie posytawic tak?

    Odpowiedz
  • Sebastian(2017-07-17 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam wasze problemy i śmiać mi się chce,parkujcie z godnie z przepisami prawa i nikt Was nie będzie nawiedziła.ja parkuje jak powinno być i nie mam problemu,A wy ludzkie istoty zawsze macie jakieś problemy.

    Odpowiedz