Co ósmy więzień będzie odbywać karę w domu

autor: Adam Makosz16.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.02.2010, 10:04

Systemem elektronicznego dozoru będą mogli zostać objęci skazani na karę jednego roku więzienia. Bransolet z nadajnikiem nie założą recydywiści i najbardziej zdemoralizowani przestępcy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • wiktor(2010-02-16 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    a po co kare odbywac w domu i martwić sie o jedzenie, czynsz i ogrzewanie, skoro wo więzieniu jest to gratis?

    Odpowiedz
  • ewa(2010-02-16 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    ILE MILIONÓW JUŻ ZOSTAŁO ZMARNOWANE?POLSKA,TO BOGATY KRAJ.

    Odpowiedz
  • sam(2010-02-16 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    Zamiast wprowadzać systemy zakuwania elektronicznego więziniów oraz wprowadzania uciążliwego nadzoru.
    W Polsce od 25 lat wogóle żadnej amnestii nie było, tylko stosuje się wymierzanie kar i wsadzanie do więzień.

    Należałoby OGŁOSIĆ AMNESTIĘ DLA WSZYSTKICH WIĘZINIÓW , a szczególnie z tymi małymi wyrokami.

    Odpowiedz
  • powodzenia(2010-02-16 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    wydano dziesiątki milionów na super-hiper system obroży teraz okazuje się że prawie nikt się nie kwalifikuje albo w ogóle nie ma chętnych...

    Brawo, typowa "reforma" w wydaniu naszego MS.
    To samo będzie z następnymi zmianami w strukturze sądów, zwiększenie biurokracji i nadzoru, konieczność pisania niekończących się sprawozdań i statystyk ze wszystkiego co się da, okresowe oceny i inne szopki - zamiast cokolwiek poprawić poważnie spowolnią jeszcze funkcjonowanie i tak juz ociężałej machiny sądowniczej

    Odpowiedz
  • łg(2010-02-16 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    a co z aresztowanymi?
    zwlaszcza tymi, ktorzy zostali aresztowani ze wzgledu na grozbe ucieczki? skoro maja sie kwalifikowac Ci co otrzymaja kare pozbawienia wolnosci do jednego roku, a areszt do 1 rozprawy ma tyle co do zasady MAX trwac, 'obroze' nadaja sie idealnie.

    pozdr.

    Odpowiedz
  • Domator(2010-02-16 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Czy oprócz tego, że nie można wychodzić z domu są jeszcze jakieś inne uciążliwości?

    Odpowiedz
  • anty wiktor(2010-02-16 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    do wiktora jednaj myślisz o swojej przyszłości nie płacisz podatków to jeszcze byś chciał w wiezieniu wszystko za darmo ha ha.

    Odpowiedz
  • s(2010-02-16 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1.:Tak uważasz? To czemu nie jesteś teraz w więzieniu? Brakuje Ci odwagi? Wejdź do banku, powiedz, że to napad, weź zakładników i poczekaj na policję, następnie oddaj się w ich ręce i dalej już prosta droga do więzienia, czyli darmowego mieszkania i jedzenia, po prostu luksus, aż dziw, że ludzie tam nie chcą trafiać, prawda?

    Odpowiedz
  • W domu?????? A dlaczego nie w kamieniołomach???(2010-02-16 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież oni mają ponieść kare, a nie dostać w nagrodę wczasy!!! Taki sposób odsiadki kary jedynie zachęca do popełniania kolejnego czynu zabronionego. Ja nigdy nie miałam do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Teraz z chęcią zacznę kraść. No bo co mi zrobią? najwyżej posiedzę sobie w cieplutkim domku przy mężu, i dzieciach. I mam... wszystko mam na miejscu. Wikt i opierunek, telewizorek, wódeczka, gocie. Nawet ciepłe nóżki do woli. Ha ha ha ...

    Odpowiedz
  • do 8. S(2010-02-16 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Mylisz pojęcia. Nie chodzi zrobienie czegos na niby. Chodzi i popełnienie czynu karalnego, dla swojej przyjemności lub zysku. I wiara w to, że sie uda, że nie złapią. A jak złapią, to i tak żadna strata. Najwyżej posiedzę sobie w domciu. a rodzinka dostanie za to ulgi i zapomogi.
    Jednym słowem idiotyzm. Bo gdzie tu kara??? Tu jest n a g r o d a!!!

    Odpowiedz
  • Lex Paradox(2010-02-16 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli przykładowo: skazany za pobicie żony bedzie nadal z nią mieszkał,żeby ewentualnie poprawić ?

    Odpowiedz
  • andin(2010-02-16 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Kara pozbawienia wolności w Polsce jest nad używana.Sądy walą na lewo i prawo wyroki za byle co i bez prawdziwego rozpoznania okoliczności i winy.Przyklepują po prostu to co stwierdził PAN PROKURATOR.Odwołania nic nie dają.Znajomy adwokat powiedział mi,że 95% apelacji jest odrzucanych bez poważnego rozeznania sprawy a ich, adwokatów, sędziowie przez to nazywają "niedouczonymi"Takiego karania nie było nawet w stanie wojennym.Dlaczego za byle pierdoły nie karać np pracami społecznymi?Albo grzywnami?Komuna była liberalnym ustrojem,zamordyzm jest dopiero teraz.

    Odpowiedz
  • Atetam(2010-02-16 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    A co z dozorem elektronicznym dla pomyslodawcow i sedziow tej malpiarni ? ( zapozyczone z czastki cytatow" imc " Niesiolowskiego, koniec cytatu )

    Odpowiedz
  • Kapiszon(2010-02-16 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś się tu filmów sci-fi naoglądał, do kur.wy nędzy!
    Przykład: face leje od długiego czasu swoją zonę. Tej wreszcie udaje się do "usadzić" w areszcie,jest wyrok i... facet trafia z "bransoletką" do domu... i leje ją dalej. Tak to będzie wyglądać.

    Pomysłodawcom wnioskuję dać nagrody za ************ wyobraźnię...
    Nie pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • biedny żuczek(2010-03-12 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie zrobić amnesti w calym świecie są!.W niemczech w jednym miescie likwidują więzien bo nie mają skazanych! Czyzby bylo lepsze prawp? nie ma przestępców? A kiedy zrobi się abolicję u Komornikow! oni nie maja brazoletek elektronicznych ale alużnikowi nie wolno gdzie inndzxiej przebywać bez wiedzy komornika ponad miesiąc .O Boże ale z nas jest fajny naród ? na łańcuchach,brazoletkach elektr. To wszystko jest jak w CYRKU?

    Odpowiedz
  • Malin(2010-06-15 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Kto tam nie był to nie wie i niech się nie wypowiada jak tam jest dobrze ?

    Odpowiedz
  • Ewela(2011-11-30 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    ""do Malin"
    podzielam twoje zdanie..
    nie każdy moze trafia za "lanie żony" ale są i wieksze i mniejsze czyny..
    i nie każdemu wychodzi na dobre odbycie kary niestety..
    a dla rodzin osób skazanych duży ból niestety Ci z was ktorzy tu sie wypowiadają chyba nie wiedza o czym mówią...
    a co do "bransoletek" dowiedzcie sie jak to wygląda najpierw a pózniej narzekajcie!!!
    kazdy ma prawo dostac szanse i zmienicie moze zdanie wtedy gdy was dotknie jakas przykrosc...
    ale to tylko moje zdanie!!!

    Odpowiedz