RPO chce usunięcia rubryki "narodowość" z ankiety na aplikacje

09.06.2008, 17:05; Aktualizacja: 09.06.2008, 17:24

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego o usunięcie rubryki "narodowość" z formularza zgłoszenia do egzaminu na aplikacje radcowską, adwokacką i notarialną.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Tadeusz z Zabrza(2008-06-09 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    Sluszny postulat.Liczy się obywatelstwo.Co komu do tego ,jakie ma korzenie.

    Odpowiedz
  • nieszeroki(2008-06-09 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    Czemu się ludzie wszyscy zajmują się tymi aplikantami? To już tak dobrze jest, że nie ma w kraju innych problemów? Jak ktoś chce hardcorową zabawę polegającą na odbywaniu aplikacji (co często łączy się z zarobkami niższymi niż ma najprostszy fizyczny i płynącą stąd frustracją) to żadna nawet narodowść nie pomoże ani żadne konkursy i dolne limity przyjęć. Każdy ma wolny wybór.

    Odpowiedz
  • ES(2008-06-10 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to sprzeczne z prawem.

    Odpowiedz
  • mol(2008-06-10 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    A co? Któreś nacje mają preferencje?

    Odpowiedz
  • facio(2008-06-10 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zajmijcie się dekarzami i murarzami nie długo gospodarka stanie z powodu ich braku. Aplikanta idzie zrobić nawet z robotnika PGR jeżeli takie znowu powstaną . Tak taki aplikant wykonuje co mu polecą. Niezawisłość i bezstronność to mit z bajki EZOPA,.

    Odpowiedz
  • prl(2008-06-10 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    To jest dowodem jak Temida traktuje konstytucję .
    Art. 32.

    1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

    2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

    czyli prawo z 97 roku dopasowuje się po 11 latach . nie można sie dziwić więc sędziom i prokuratorom z pod jakiej wychowy wychodzą. Boże chroń nas.

    Odpowiedz
  • Aplikant Gay(2008-06-12 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    a ja wiem kto w ORA bierze łapówki ale nie powiem

    Odpowiedz
  • bim(2008-06-18 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    do 6
    a co z sędziowską moze też uchylić pytanie o narodowość?
    proponuję żeby w przyszłości spory o nieruchomości na ziemiach zachodnich rozpatrywali nasi zachodni przyjaciele:)

    Odpowiedz