statystyki

Konferencje online dopuszczalne, rząd doprecyzował przepisy

autor: Szymon Cydzik26.10.2020, 08:39; Aktualizacja: 26.10.2020, 08:39
Wielu prawników od początku podkreślało absurdalność tej regulacji, a inni wskazywali na niemożliwość jej egzekwowania (jak ustalić, czy wydarzenie odbywa się w strefie czerwonej, skoro z założenia jest ono oderwane od konkretnego miejsca i dzieje się w internecie).

Wielu prawników od początku podkreślało absurdalność tej regulacji, a inni wskazywali na niemożliwość jej egzekwowania (jak ustalić, czy wydarzenie odbywa się w strefie czerwonej, skoro z założenia jest ono oderwane od konkretnego miejsca i dzieje się w internecie).źródło: ShutterStock

Najnowsze rozporządzenie dotyczące ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 dopuszcza możliwość organizacji kongresów i konferencji online w strefie czerwonej, która obejmuje cały kraj.

Całe zamieszanie wywołała obowiązująca od 17 października br. nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 1829). Wśród dodatkowych ograniczeń na obszarze żółtym (par. 30) wprowadzała ona zasadę, że organizacja wydarzeń promocyjnych, takich jak targi czy konferencje, jest dopuszczalna tylko za pośrednictwem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. W strefie czerwonej ustanowiono zaś całkowity zakaz tego typu działalności. Przynajmniej tak sugerowało brzmienie par. 29 rozporządzenia po zmianach.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane