statystyki

Nie tylko obywatel złoży skargę w postępowaniu administracyjnym

autor: Dorota Beker19.10.2020, 08:21; Aktualizacja: 19.10.2020, 08:22
Projekt przygotowała sejmowa komisja ds. petycji. Jest to odpowiedź na wniesioną petycję, która posłowie uznali za zasadną.

Projekt przygotowała sejmowa komisja ds. petycji. Jest to odpowiedź na wniesioną petycję, która posłowie uznali za zasadną.źródło: ShutterStock

Zamiana sformułowania „obywatel” na „zainteresowany” to założenie nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego, która czeka na rozpatrzenie przez Sejm.

Projekt przygotowała sejmowa komisja ds. petycji. Jest to odpowiedź na wniesioną petycję, która posłowie uznali za zasadną.

Chodzi o art. 253 kodeksu postępowania administracyjnego oraz odpowiadające mu przepisy ustaw o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 506, ze zm.), o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 511 ze zm.) oraz o samorządzie województwa (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 512 ze zm.). Regulują one odrębną procedurę wnoszenia skarg i wniosków dotyczących działania organów administracji publicznej (dawne księgi skarg i wniosków).


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane