statystyki

Hodowcy zwierząt futerkowych za odszkodowania wygaszą działalność? To może trwać nawet 12 lat

autor: Patrycja Otto15.09.2020, 06:00; Aktualizacja: 15.09.2020, 09:56
Resort rolnictwa jest gotowy do dialogu, podobnie jak powołany przez niego pełnomocnik ds. zwierząt Albert Krukowski.

Resort rolnictwa jest gotowy do dialogu, podobnie jak powołany przez niego pełnomocnik ds. zwierząt Albert Krukowski.źródło: ShutterStock

Hodowcy zwierząt futerkowych godzą się na wygaszenie działalności, ale w zamian za odszkodowania. Liczą, że przekonają do tego rząd.

– Chcemy się dogadać. Dlatego zwrócimy się do premiera i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wyznaczenie terminu spotkania. Liczymy, że dialog przyczyni się do wypracowania rozwiązań korzystnych dla wszystkich stron. Inaczej skończy się strajkami. Hodowcy, ale też inni przedsiębiorcy, w których uderzą nowe przepisy, mają dużo do stracenia, często dorobek życia – mówi Daniel Chmielewski, prezes Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych (PZHZF).

Chodzi o poselski projekt o ochronie zwierząt zakazujący m.in. trzymania psów na łańcuchach, uboju rytualnego i hodowli zwierząt na futra.

– Jesteśmy gotowi przystać na wygaszenie działalności, ale nie na proponowanych warunkach. Daje się nam na to rok, nie proponując w zamian żadnej rekompensaty – tłumaczy Daniel Chmielewski.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane