statystyki

Trela: Samorząd adwokacki musi działać w ramach prawnych, a nie emocji [WYWIAD]

autor: Szymon Cydzik11.08.2020, 11:20; Aktualizacja: 11.08.2020, 11:33
Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiejźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

- Nie jestem zwolennikiem organizacji zgromadzeń i zjazdu krajowego za wszelką cenę. Mam natomiast poczucie prawnego obowiązku podjęcia próby ich przeprowadzenia - mówi w rozmowie z DGP Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

W środę na stronie Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA) pojawiło się stanowisko dziekana i wicedziekana izby wrocławskiej „O naszych sprawach nie dyskutujmy za pośrednictwem mediów”. Czy nie boi się pan podobnej krytyki po tym wywiadzie?

Dużo zależy od tego, jakie treści są przekazywane. Media ze swej natury interesują się tym, co się dzieje w życiu społecznym, a adwokatura jest fragmentem tego życia, powinniśmy więc mediom przekazywać informacje. Ale uważam, że pewne szczegóły wewnętrznej dyskusji, detale pracy od kuchni nie muszą być przedmiotem debaty publicznej. Zależy to również od rozmówcy i tego, jak głęboko chce sięgać do tych tematów. Choć to nie znaczy, że ja nie sięgnę do różnych tematów głęboko, proszę się nie obawiać.

Jak pan ocenia szanse na zorganizowanie zgromadzeń i krajowego zjazdu w tym roku?

Trudno dziś to oceniać, bo wiele zależy od tego, jakie będą panowały warunki epidemiczne i prawne w Polsce. Istnieje duże ryzyko, że zgromadzenia mogą się nie odbyć, ale to nie znaczy, że samorząd nie ma obowiązku podjęcia próby ich zwołania i przeprowadzenia.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane