statystyki

Prokurator bez stanu spoczynku za chuligański wybryk

autor: Szymon Cydzik22.07.2020, 08:04; Aktualizacja: 22.07.2020, 08:05
W sprawie wszczęto postępowanie zarówno karne, jak i dyscyplinarne. Pierwsze zakończyło się warunkowym umorzeniem, stwierdzając jednak winę i wypełnienie znamion przestępstwa. W drugim zapadł wyrok konsensualny, pozbawiający obwinionego waloryzacji uposażenia prokuratora w stanie spoczynku przez rok.

W sprawie wszczęto postępowanie zarówno karne, jak i dyscyplinarne. Pierwsze zakończyło się warunkowym umorzeniem, stwierdzając jednak winę i wypełnienie znamion przestępstwa. W drugim zapadł wyrok konsensualny, pozbawiający obwinionego waloryzacji uposażenia prokuratora w stanie spoczynku przez rok.źródło: ShutterStock

Choć w postępowaniu karnym szkodliwość społeczna czynu została uznana za znikomą, może on stanowić poważne przewinienie dyscyplinarne – uznała we wtorek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

Rozpatrzyła ona odwołanie prokuratora generalnego od wyroku prokuratorskiego sądu dyscyplinarnego. Sprawa dotyczyła śledczego w stanie spoczynku, który w Krakowie pokłócił się z taksówkarzem o 12 zł. W wyniku sprzeczki uderzył kierowcę, a następnie został przez niego i innego pasażera obezwładniony. Na miejsce wezwano policję. Prokurator dalej był agresywny, wyrywał się policjantom i obrażał ich, używając wulgarnych słów. Funkcjonariusze czuli od niego alkohol, nie przeprowadzono jednak badania trzeźwości.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • smieszek(2020-07-22 15:36) Zgłoś naruszenie 31

    Prokurator swoj chlop , krzywdy mu nie zrobia, bo nalezy do "lepszej kasty", a oni trzymaja sie kopy, a wszyscy dobrze wiemy, ze kupy nikt nie ruszy!

    Odpowiedz
  • michał(2020-07-22 17:20) Zgłoś naruszenie 20

    Z tego wynika że Prokuraturą Apelacyjną w Rzeszowie kierowali chyba ostatnio sami przestępcy.Szefowa prokuratury apelacyjnej Anna H. skazana przez sad rejonowy w Tarnowie na 6 lat wiezienia oraz na 10 lat zakaz wykonywania zawodu. A ostatnio Sąd Dyscyplinarny SN dnia 21.07.2020 wydał ostateczny wyrok że jej zastępca Andrzej K,wykładowca autor książek za chuligański wybryk w Krakowie został pozbawiony prokuratorskiej emerytury tzw ,,stanu spoczynku,,przejdzie teraz na emeryturę z ZUS.Co ciekawe poprzedniczka Anny H. też Anna ale Pałka została za kradzież markowej bielizny przeniesiona do prokuratury w Tarnowie przez Prokuratora Generalnego.Aż strach żyć w takim kraju kiedy prokuratura na Podkarpaciu rządzą chyba sami przestępcy.To chyba dlatego nikt nie rozliczył pajęczyny połączeń w ,,podkarpackiej ośmiornicy,,o której mówił były szef CBA P.Wojtunik który podobno wysłał agenta CBA aby szukał haków m.in taśmy z nagraniami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane