statystyki

Adwokaci chcą usprawnienia kontaktów z osadzonymi

autor: Szymon Cydzik24.06.2020, 08:09; Aktualizacja: 24.06.2020, 08:10
Obowiązujący art. 217c par. 1 k.k.w. gwarantuje osobie tymczasowo aresztowanej możliwość korzystania z aparatu telefonicznego, co ma szczególne znaczenie dla kontaktów z obrońcą. Niezbędne jest jednak wydanie zarządzenia o zgodzie przez odpowiedni organ procesowy, w którego dyspozycji osadzony pozostaje.

Obowiązujący art. 217c par. 1 k.k.w. gwarantuje osobie tymczasowo aresztowanej możliwość korzystania z aparatu telefonicznego, co ma szczególne znaczenie dla kontaktów z obrońcą. Niezbędne jest jednak wydanie zarządzenia o zgodzie przez odpowiedni organ procesowy, w którego dyspozycji osadzony pozostaje.źródło: ShutterStock

Naczelna Rada Adwokacka podjęła uchwałę o złożeniu do Senatu petycji dotyczącej nowelizacji kodeksu karnego wykonawczego. Zmiana miałaby ułatwić telefoniczny kontakt pełnomocnika z klientem w areszcie, a w konsekwencji zapewnić temu ostatniemu pełną realizację prawa do obrony.

Obowiązujący art. 217c par. 1 k.k.w. gwarantuje osobie tymczasowo aresztowanej możliwość korzystania z aparatu telefonicznego, co ma szczególne znaczenie dla kontaktów z obrońcą. Niezbędne jest jednak wydanie zarządzenia o zgodzie przez odpowiedni organ procesowy, w którego dyspozycji osadzony pozostaje. A to – w ocenie adwokatów – jest niepotrzebnym utrudnieniem.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane