statystyki

W wózkach widłowych raczej nie podkręca się licznika

autor: Marcin Wybranowski04.06.2020, 18:00
wózek widłowy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zamontowanie nowego licznika jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy ten stary nie odmierza przebiegu pojazdu lub gdy trzeba wymienić element pojazdu, z którym urządzenie jest nierozerwalnie związane.źródło: ShutterStock

Procedurze związanej z wymianą drogomierza podlegać będą wyłącznie pojazdy, które trzeba rejestrować. Przewiduje to przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 110 ze zm.).

 Zgodnie z obowiązującymi przepisami zamontowanie nowego licznika jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy ten stary nie odmierza przebiegu pojazdu lub gdy trzeba wymienić element pojazdu, z którym urządzenie jest nierozerwalnie związane.

Po całej operacji właściciel lub posiadacz pojazdu ma obowiązek zgłosić się na stację kontroli pojazdów (SKP) w celu dokonania odczytu wskazania drogomierza przez uprawnionego diagnostę.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane