TK: Wybór sędziów trybunału w 2010 r. był niekonstytucyjny

autor: Małgorzata Kryszkiewicz05.05.2020, 07:10; Aktualizacja: 05.05.2020, 07:20
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjnyźródło: ShutterStock

Trybunał po trzech latach umorzył sprawę dotyczącą wyboru trzech swoich członków. Zainicjował ją Zbigniew Ziobro, a jego wniosek pozwolił odsuwać sędziów od orzekania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • konstytucjonalista(2020-05-05 12:35) Zgłoś naruszenie 3312

    Kiedy Trybunał Konstytucyjny orzeknie, że Konstytucja jest niezgodna z Konstytucją?

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-05-05 08:37) Zgłoś naruszenie 3225

    Ziobro i jego lizusy na pewno prawidłowo są wybrani Przyłęcka, i inni dublerzy?????

    Odpowiedz
  • Stefan.(2020-05-05 11:03) Zgłoś naruszenie 2918

    Dlaczego ZERO, jest prokuratorem i posłem?, dlaczego Ziobro łamię Konstytucję? Konstytucja w Art.103 p.2, "Prokurator,... nie może sprawować mandatu poselskiego".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2020-05-05 12:21) Zgłoś naruszenie 203

    Wybór oczywiście był indywidualny. Każdy kandydat otrzymał swoje własne osobne wyniki poparcia, osobne ilości głosów: ZA, PRZECIW, WSTRZYMAŁO SIĘ.

    Odpowiedz
  • chlopak z Woli(2020-05-05 17:59) Zgłoś naruszenie 122

    I czytam teraz peany autorki tego tekstu na temat tych <> ich poplecznikow i wspierajacych - wypada mi tylko powiedziec, ze wszyscy sa ZA JEDNE PIENIADZE ,ALE SPOD TEJ SAMEJ LATARNII - jak onegdaj mawial Walery Watrobka ( starym Warszawiakom nie musze tego tlumaczyc)

    Odpowiedz
  • chlopak z Woli(2020-05-05 18:03) Zgłoś naruszenie 120

    Chcialbym tylko zwocic uwage, ze ktos ( moderator) wycial fragment mojego wpisu tak, ze slal sie mniej czytalny dlaczego???

    Odpowiedz
  • Henek(2020-05-06 16:12) Zgłoś naruszenie 83

    Pani Malgorzata Kryszkiwicz autorka tekstu? Ano wiadomo samo przez sie , ze artykul bedzie rzetelny, obiektywny i zachwycajacy swym poziomem manipulacji, przeinaczej i wymyslow chorej rozpalonej ideologicznie glowy ! He he he he he he.

    Odpowiedz
  • Józek(2020-05-06 13:34) Zgłoś naruszenie 611

    Ziobro, to duże ZERO?, czy małe zero?. Jeżeli w tabeli, przy każdym nazwisku była inna ilość głosów, to oznacza, że głosowanie było indywidualne, jednak ZZ, to duże ZERO!!!

    Odpowiedz
  • j(2020-05-07 14:37) Zgłoś naruszenie 15

    Rozumiem, że wszystkie wyroki, w których orzekali są do podważenia teraz?

    Odpowiedz