statystyki

Wyciek z platformy szkoleniowej dla sędziów i prokuratorów

autor: Sławomir Wikariak15.04.2020, 07:53; Aktualizacja: 15.04.2020, 07:53
Chodzi w sumie o ponad 50 tys. osób, w tym sędziów, prokuratorów, asesorów, aplikantów i urzędników wymiaru sprawiedliwości.

Chodzi w sumie o ponad 50 tys. osób, w tym sędziów, prokuratorów, asesorów, aplikantów i urzędników wymiaru sprawiedliwości.źródło: ShutterStock

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi do użytkowników platformy szkoleniowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury zaczęły trafiać e-maile informujące ich o możliwości „kradzieży” ich danych.

„Dotychczasowe ustalenia wskazują, że przedmiotem kradzieży były następujące kategorie danych: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, miejsce zamieszkania, daty pierwszego i ostatniego logowania, numery ICQ, MSN, Skype, Yahoo, jednostka (miejsce pracy), hasło (zaszyfrowane). Aktualnie trwają czynności analityczne celem ustalenia czy przedmiotem kradzieży były również numery PESEL, gdyż obecnie nie można całkowicie wykluczyć takiej możliwości” – napisano w zawiadomieniu rozesłanym do użytkowników platformy szkoleniowej. Chodzi w sumie o ponad 50 tys. osób, w tym sędziów, prokuratorów, asesorów, aplikantów i urzędników wymiaru sprawiedliwości.

Nie było adresów

KSSiP dowiedziała się o wycieku danych 7 kwietnia 2020 r. Z nieoficjalnych informacji DGP wynika, że to policja powiadomiła ją o tym, że dane użytkowników jej systemu pojawiły się na jednym z zagranicznych serwisów internetowych. Prawdopodobnie wyciek nastąpił w momencie migracji bazy ze starej platformy szkoleniowej na nową. W rozesłanych zawiadomieniach mowa jest o „kradzieży” danych. Tymczasem Urząd Ochrony Danych Osobowych przedstawia inną wersję.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane