statystyki

Obywatele nie chcą być zaskakiwani zakazami

autor: Piotr Szymaniak09.04.2020, 07:41; Aktualizacja: 09.04.2020, 07:41
paragraf prawo

Debata publiczna o nowych zakazach, obowiązkach lub ograniczeniach toczy się na podstawie domniemań i wypowiedzi medialnych. Taki sposób informowania o nowych regulacjach wprowadza chaos i jest nieakceptowalny – czytamy w oświadczeniu organizacji społecznych zrzeszonych w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.źródło: ShutterStock

Dziś Rada Ministrów ma ogłosić kolejne obostrzenia, tym razem związane ze Świętami Wielkanocnymi. Tymczasem zarówno sposób wprowadzania kolejnych ograniczeń, jak i polityka informowania o nich ciągle pozostawiają wiele do życzenia.

Pomijając wątpliwe konstytucyjnie tryb i zakres wprowadzanych rozporządzeniami zakazów i nakazów, to informacje na ich temat pojawiają się tuż przed początkiem ich obowiązywania.

Te ostatnie zazwyczaj mają formę zapowiedzi premiera lub ministra zdrowia podczas konferencji prasowych, które później są publikowane na rządowych stronach.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane