Wybory korespondencyjne postawione na głowie. Obywatele nie skorzystają z konstytucyjnych praw

autor: Maciej Suchorabski07.04.2020, 13:40; Aktualizacja: 08.04.2020, 07:10
Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020źródło: ShutterStock

Przyjęty przez Sejm projekt ustawy wprowadzający powszechne głosowanie korespondencyjne nakłada na obywateli prawa niemożliwe do zrealizowania i dyskryminuje Polaków mieszkających za granicą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • jerzy(2020-04-08 02:34) Zgłoś naruszenie 20

    Kolega Zaleśny opowiada androny aż wstyd. Za granicą wyborcy zawsze musieli się rejestrować co oznajmiam "ekspertowi". Prawo zapewniające możliwości głosowania korespondencyjnego wszystkim obywatelom już jest, ostatnia ustawa ma taki zapis, bo przecież nie wiadomo ile osób będzie na kwarantannie. Należy przyjąć że wszyscy mogą być i do takiej okoliczności się przygotowywać. Nie ma nic gorszego od upolitycznionych "ekspertów".

    Odpowiedz
  • Obiektywny(2020-04-08 10:44) Zgłoś naruszenie 20

    Ktokolwiek by nie rządził to nie wprowadzi stanu nadzwyczajnego, bo to jest bankructwo Państwa za 3 miesiące. Wybory muszą więc się odbyć. PO zrobiłaby to samo, bo każdą partię rządząca kryzys pociągnąłby na dno. I właśnie na to liczy opozycja chcąc odwlec wybory.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Józef(2020-04-07 20:22) Zgłoś naruszenie 20

    Proszę nie kłamać. Jestem wyborcą i skorzystam z konstytucyjnych praw. Kto nie chce niech nie korzysta, ma do tego prawo.

    Odpowiedz
  • kos(2020-04-07 14:32) Zgłoś naruszenie 10

    Kon-sty-tu-cja! Wybór prezydenta co 5 lat.

    Odpowiedz
  • Szymon(2020-04-08 07:54) Zgłoś naruszenie 10

    Autorze tekstu to co byś Ty zrobił? Najmądrzejszy, popatrz jest zaraz, a my chcemy funkcjonować a nie wszystko zawieszać i odkładać na później. Nie ma dużo osób głosujących korespondencyjnie, jak byś kiedyś zasiadał w Komisji Wyborczej to byś miał rozeznanie. Przemyśl co piszesz, czy Twoje słowa wnoszą coś do sprawy czy tylko ją pogarszają. Może być tak zaraz, że skończy Ci się filozofowanie i będziesz musiał zakasać rękawy i iść do roboty by odbudować Polskę po pandemii, a myślenie Ci się diametralnie zmieni.

    Odpowiedz
  • Bona(2020-04-07 21:44) Zgłoś naruszenie 10

    Jesteście gazetą totalnych. Wszystko, co robi PIS jest dla was złe. Zero obiektywizmu.

    Odpowiedz
  • KRIS(2020-04-07 18:20) Zgłoś naruszenie 02

    Wybory korespondencyjne to wspaniały pomysł !!!Zajmuje się nimi SASIN i powiedział że są zgodne z konstytucją a jemu trzeba wierzyć bo to jest czołowy intelekt w PIS -ie to nic że ma wygląd troglodyty liczy się przecież wiedza , doświadczenie , prawość , patriotyzm, dobro wszystkich polaków i umiłowanie własnej partii i jej wodza !!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2020-04-08 13:11) Zgłoś naruszenie 01

    skorzystają niech dziennikarzyna mówi w swoim imieniu

    Odpowiedz
  • antypicer(2020-04-07 15:54) Zgłoś naruszenie 01

    To nie ma żadnego znaczenia! PiS to Prawo i Sprawiedliwość (inaczej i samo w sobie) więc wszystkie akty prawne są podrzędne dla tej formacji. Zresztą za moment 1 prezes Polski będzie rządzić dekretami jak car Rosji.

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2020-04-07 21:03) Zgłoś naruszenie 02

    Ktoś wyjmuje kartę ze skrzynki, sprawdza numer PESEL oraz imię i nazwisko w księdze wieczystej, które są dostępne w internecie bezpłatnie na pewnym portalu rządowym. Głosuje za kogoś............

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca(2020-04-15 08:52) Zgłoś naruszenie 01

    Nie mam zamiaru zarazić się tą przesyłką????

    Odpowiedz
  • POLAK(2020-04-07 16:10) Zgłoś naruszenie 01

    W poziomie boszewizmu już zaczynamy wyprzedzać największych geniuszy Stalina.

    Odpowiedz
  • Wera(2020-04-07 21:06) Zgłoś naruszenie 02

    Kazdy Polak powinien zbojkotowac to PIS-owskie bezprawie. To nie wybory a nagonka .Zamiast skupic sie na walce z epidemia oni po trupach ale do wyborow To nie wolnosc a metody komunistycznego rezimu Prezydent powinien spalic sie ze wstydu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zbigniew Nawrocki(2020-04-07 22:20) Zgłoś naruszenie 01

    Nakładać można obowiązki, prawa się przyznaje.

    Odpowiedz
  • xxx(2020-04-08 12:33) Zgłoś naruszenie 01

    A ja po prostu nie przyjmę listu z makulaturą wyborczą - i wybory będę miał z głowy.

    Odpowiedz
  • kornelia(2020-04-10 09:21) Zgłoś naruszenie 01

    Niekonstytucyjne tzw. wybory zostały nazwane po imieniu: usługa pocztowa!!!

    Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-04-07 20:45) Zgłoś naruszenie 02

    Nie zamierzam nikomu oddać, czy wyłać kart wyborczych z mojej skrzynki pocztowej. Po pogonieniu dotychczasowych "władców" sprawdzę czy ktoś za mnie nie zagłosował. Ponadto poddam się ograniczeniom po ogłoszeniu stanu klęski zywiołowej. Na dzień dzisiejszy człowiek będący na stanowisku premiera nie ma prawa mi niczego zabraniać pod rygorem procesu sądowego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eMZik(2020-04-07 14:27) Zgłoś naruszenie 01

    Jacy narod tacy politycy. Jacy politycy, takie prawo. Witajcie w d...ie

    Odpowiedz
  • omo-niewiadomo(2020-04-23 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Interesujące ..komentarze WYBIÓRCZO ---NIE SĄ PUBLIKOWANE ! MOICH NIE MA SPRAWDZIŁEM . TO TEŻ GADZINÓWKA?

    Odpowiedz
  • Maria Kaczyńska(2020-04-07 19:34) Zgłoś naruszenie 01

    A ja bardzo cieszę się , że jest taki projekt bo.... na wybory nie "pójdę" i dostanę wyrok 3 lata w więzieniu i nareszcie 500+ będzie mnie utrzymywać. Dotychczas ja utrzymywałam 500+.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz