Wybory korespondencyjne postawione na głowie. Obywatele nie skorzystają z konstytucyjnych praw

autor: Maciej Suchorabski07.04.2020, 13:40; Aktualizacja: 08.04.2020, 07:10
Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020źródło: ShutterStock

Przyjęty przez Sejm projekt ustawy wprowadzający powszechne głosowanie korespondencyjne nakłada na obywateli prawa niemożliwe do zrealizowania i dyskryminuje Polaków mieszkających za granicą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • eMZik(2020-04-07 14:27) Zgłoś naruszenie 01

    Jacy narod tacy politycy. Jacy politycy, takie prawo. Witajcie w d...ie

    Odpowiedz
  • kos(2020-04-07 14:32) Zgłoś naruszenie 10

    Kon-sty-tu-cja! Wybór prezydenta co 5 lat.

    Odpowiedz
  • Polak(2020-04-07 15:36) Zgłoś naruszenie 01

    PIS ma daleko w czterech literach polaków za granica dla nich tylko ważne jest by Duda został niby prezydentem nawet z 15 % poparciem , i tak w Polsce nie rządzi prezydent Duda tylko Guru Namiestnik z Nowogrodzkiej nijaki Wódz Kaczyński a Duda tylko jest jego ręką do podpisywania dziwnych ustaw . . A paziowie z PISU typu Sasin i inni do przegłosowania wszystkiego co każe im NAMIESTNIK GURU KACZYŃSKI .Ale przyjdzie kryska i na nich już nie długo . AMEN W TYM TEMACIE .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • antypicer(2020-04-07 15:54) Zgłoś naruszenie 01

    To nie ma żadnego znaczenia! PiS to Prawo i Sprawiedliwość (inaczej i samo w sobie) więc wszystkie akty prawne są podrzędne dla tej formacji. Zresztą za moment 1 prezes Polski będzie rządzić dekretami jak car Rosji.

    Odpowiedz
  • POLAK(2020-04-07 16:10) Zgłoś naruszenie 01

    W poziomie boszewizmu już zaczynamy wyprzedzać największych geniuszy Stalina.

    Odpowiedz
  • Prawnik(2020-04-07 16:29) Zgłoś naruszenie 01

    Już dawno sadziłem, że głosować mogą tylko Polacy przebywający w Polsce w momencie głosowania. Co ma do powiedzenia Polak mieszkający od 10 - 30 lat w innym kraju a bierze udział w wyborach do samorządu cz sejmu. Tylko tu i teraz.

    Odpowiedz
  • KRIS(2020-04-07 18:20) Zgłoś naruszenie 02

    Wybory korespondencyjne to wspaniały pomysł !!!Zajmuje się nimi SASIN i powiedział że są zgodne z konstytucją a jemu trzeba wierzyć bo to jest czołowy intelekt w PIS -ie to nic że ma wygląd troglodyty liczy się przecież wiedza , doświadczenie , prawość , patriotyzm, dobro wszystkich polaków i umiłowanie własnej partii i jej wodza !!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytowany marek(2020-04-07 18:20) Zgłoś naruszenie 01

    Co mnie obchodzą za granicą ja nawet nie wiem gdzie w okolicy jest jesli jest jakaś skrzynka .Po jaka cholere wyprowadzałem się na wieś.

    Odpowiedz
  • Alina z Lublina (2020-04-07 18:35) Zgłoś naruszenie 01

    A może ******** sam rozniesie pakiety i z karabinem przy głowie pokaże gdzie zmieścić dwie krzyżujące się linie

    Odpowiedz
  • Maria Kaczyńska(2020-04-07 19:34) Zgłoś naruszenie 01

    A ja bardzo cieszę się , że jest taki projekt bo.... na wybory nie "pójdę" i dostanę wyrok 3 lata w więzieniu i nareszcie 500+ będzie mnie utrzymywać. Dotychczas ja utrzymywałam 500+.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Józef(2020-04-07 20:22) Zgłoś naruszenie 20

    Proszę nie kłamać. Jestem wyborcą i skorzystam z konstytucyjnych praw. Kto nie chce niech nie korzysta, ma do tego prawo.

    Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-04-07 20:45) Zgłoś naruszenie 02

    Nie zamierzam nikomu oddać, czy wyłać kart wyborczych z mojej skrzynki pocztowej. Po pogonieniu dotychczasowych "władców" sprawdzę czy ktoś za mnie nie zagłosował. Ponadto poddam się ograniczeniom po ogłoszeniu stanu klęski zywiołowej. Na dzień dzisiejszy człowiek będący na stanowisku premiera nie ma prawa mi niczego zabraniać pod rygorem procesu sądowego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tadeusz(2020-04-07 21:03) Zgłoś naruszenie 02

    Ktoś wyjmuje kartę ze skrzynki, sprawdza numer PESEL oraz imię i nazwisko w księdze wieczystej, które są dostępne w internecie bezpłatnie na pewnym portalu rządowym. Głosuje za kogoś............

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wera(2020-04-07 21:06) Zgłoś naruszenie 02

    Kazdy Polak powinien zbojkotowac to PIS-owskie bezprawie. To nie wybory a nagonka .Zamiast skupic sie na walce z epidemia oni po trupach ale do wyborow To nie wolnosc a metody komunistycznego rezimu Prezydent powinien spalic sie ze wstydu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bona(2020-04-07 21:44) Zgłoś naruszenie 10

    Jesteście gazetą totalnych. Wszystko, co robi PIS jest dla was złe. Zero obiektywizmu.

    Odpowiedz
  • Zbigniew Nawrocki(2020-04-07 22:20) Zgłoś naruszenie 01

    Nakładać można obowiązki, prawa się przyznaje.

    Odpowiedz
  • wyborca lewicy(2020-04-07 23:38) Zgłoś naruszenie 01

    Czego oczekiwał od PIS marsz.Gowin?Powód pandemii" robi się dość nieważny przy głosowaniu kopertowym" bo kontakty będą mniejsze niż ta codzienne dość restrykcyjne.

    Odpowiedz
  • jerzy(2020-04-08 02:34) Zgłoś naruszenie 20

    Kolega Zaleśny opowiada androny aż wstyd. Za granicą wyborcy zawsze musieli się rejestrować co oznajmiam "ekspertowi". Prawo zapewniające możliwości głosowania korespondencyjnego wszystkim obywatelom już jest, ostatnia ustawa ma taki zapis, bo przecież nie wiadomo ile osób będzie na kwarantannie. Należy przyjąć że wszyscy mogą być i do takiej okoliczności się przygotowywać. Nie ma nic gorszego od upolitycznionych "ekspertów".

    Odpowiedz
  • Szymon(2020-04-08 07:54) Zgłoś naruszenie 10

    Autorze tekstu to co byś Ty zrobił? Najmądrzejszy, popatrz jest zaraz, a my chcemy funkcjonować a nie wszystko zawieszać i odkładać na później. Nie ma dużo osób głosujących korespondencyjnie, jak byś kiedyś zasiadał w Komisji Wyborczej to byś miał rozeznanie. Przemyśl co piszesz, czy Twoje słowa wnoszą coś do sprawy czy tylko ją pogarszają. Może być tak zaraz, że skończy Ci się filozofowanie i będziesz musiał zakasać rękawy i iść do roboty by odbudować Polskę po pandemii, a myślenie Ci się diametralnie zmieni.

    Odpowiedz
  • sernik(2020-04-08 10:35) Zgłoś naruszenie 01

    Czasami mam wrażenie, że to wszystko mi się śni, albo to jakiś film. Przecież takich absurdów nie może być w realu. A jednak... Wszystko się wali a rząd zajmuje się teraz głównie głosowaniem. Słyszałem, że jeszcze jakieś nagrody sobie przyznają. Normalnie Orwell by się zdziwił, bo chłop przedstawiał rzeczywistość w krzywym zwierciadle a tu proszę, to się dzieję naprawdę!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz