Wybory korespondencyjne postawione na głowie. Obywatele nie skorzystają z konstytucyjnych praw

autor: Maciej Suchorabski07.04.2020, 13:40; Aktualizacja: 08.04.2020, 07:10
Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020źródło: ShutterStock

Przyjęty przez Sejm projekt ustawy wprowadzający powszechne głosowanie korespondencyjne nakłada na obywateli prawa niemożliwe do zrealizowania i dyskryminuje Polaków mieszkających za granicą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • omo-niewiadomo(2020-04-23 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    kTO RZĄDZI WPISAMI ? cO STAŁO SIĘ Z MOIMI ?

    Odpowiedz
  • omo-niewiadomo(2020-04-23 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Interesujące ..komentarze WYBIÓRCZO ---NIE SĄ PUBLIKOWANE ! MOICH NIE MA SPRAWDZIŁEM . TO TEŻ GADZINÓWKA?

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-04-15 08:52) Zgłoś naruszenie 01

    Nie mam zamiaru zarazić się tą przesyłką????

    Odpowiedz
  • Wyborca(2020-04-14 13:45) Zgłoś naruszenie 01

    Skoro posłowie mogą głosować internetowo nad ustawami (i to jakoś tradycyjnie przeważnie nocą), dzieci mogą uczyć się przez internet, można przez internet rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, można przez internet dokonywać bankowych operacji gotówkowych, to co stoi na przeszkodzie, żeby zamiast iść do lokalu wyborczego by zagłosować i narazić się na śmiertelne zagrożenie zarażenia się jakimś wirusem mieć opcję zagłosowania drogą internetową...? Chyba tylko to, że „odważny żelazny elektorat” aktualnie rządzących to w większości moherowy suweren, zdyscyplinowany ale nie posługujący się takimi udogodnieniami, więc takie udogodnienie stanowiło by lawinowy wzrost biorących udział w głosowaniu, a to było by zabójcze dla PiS dzielnych... I nic to, że po wyborach ci odważni pójdą do urny, choć zgoła innej... Ja się na taką alternatywę nie piszę!

    Odpowiedz
  • kornelia(2020-04-10 09:21) Zgłoś naruszenie 01

    Niekonstytucyjne tzw. wybory zostały nazwane po imieniu: usługa pocztowa!!!

    Odpowiedz
  • dziwne(2020-04-08 19:34) Zgłoś naruszenie 01

    Zadziwia fakt, że wypełniona karta do głosowania i dane osobowe mają być wrzucane do zwykłych skrzynek pocztowych bez nadzoru komisji wyborczej, przecież oddanego głosu komisja wyborcza, mężowie zaufania nie powinni podczas głosowania tracić z oczu - dlatego w poprzednich wyborach były urny przeźroczyste, czyż nie ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • powidok(2020-04-08 13:44) Zgłoś naruszenie 01

    Dzisiaj portale internetowe przypominają wypowiedź posłanki Pawłowicz z roku 2013 odnośnie wyborów korespondencyjnych . To co wtedy powiedziała będąc w opozycji, jest całkowicie sprzeczne z tym co teraz forsuje rząd. Teraz kolejny raz ujawniła się cała hipokryzja rządu. Teraz powinni zapytać pani Pawłowicz co są dzisiaj sądzi o wyborach korespondencyjnych wszak wchodzi w skład członków Trybunału Konstytucyjnego.

    Odpowiedz
  • o(2020-04-08 13:11) Zgłoś naruszenie 01

    skorzystają niech dziennikarzyna mówi w swoim imieniu

    Odpowiedz
  • xxx(2020-04-08 12:33) Zgłoś naruszenie 01

    A ja po prostu nie przyjmę listu z makulaturą wyborczą - i wybory będę miał z głowy.

    Odpowiedz
  • Obiektywny(2020-04-08 10:44) Zgłoś naruszenie 20

    Ktokolwiek by nie rządził to nie wprowadzi stanu nadzwyczajnego, bo to jest bankructwo Państwa za 3 miesiące. Wybory muszą więc się odbyć. PO zrobiłaby to samo, bo każdą partię rządząca kryzys pociągnąłby na dno. I właśnie na to liczy opozycja chcąc odwlec wybory.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sernik(2020-04-08 10:35) Zgłoś naruszenie 01

    Czasami mam wrażenie, że to wszystko mi się śni, albo to jakiś film. Przecież takich absurdów nie może być w realu. A jednak... Wszystko się wali a rząd zajmuje się teraz głównie głosowaniem. Słyszałem, że jeszcze jakieś nagrody sobie przyznają. Normalnie Orwell by się zdziwił, bo chłop przedstawiał rzeczywistość w krzywym zwierciadle a tu proszę, to się dzieję naprawdę!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szymon(2020-04-08 07:54) Zgłoś naruszenie 10

    Autorze tekstu to co byś Ty zrobił? Najmądrzejszy, popatrz jest zaraz, a my chcemy funkcjonować a nie wszystko zawieszać i odkładać na później. Nie ma dużo osób głosujących korespondencyjnie, jak byś kiedyś zasiadał w Komisji Wyborczej to byś miał rozeznanie. Przemyśl co piszesz, czy Twoje słowa wnoszą coś do sprawy czy tylko ją pogarszają. Może być tak zaraz, że skończy Ci się filozofowanie i będziesz musiał zakasać rękawy i iść do roboty by odbudować Polskę po pandemii, a myślenie Ci się diametralnie zmieni.

    Odpowiedz
  • jerzy(2020-04-08 02:34) Zgłoś naruszenie 20

    Kolega Zaleśny opowiada androny aż wstyd. Za granicą wyborcy zawsze musieli się rejestrować co oznajmiam "ekspertowi". Prawo zapewniające możliwości głosowania korespondencyjnego wszystkim obywatelom już jest, ostatnia ustawa ma taki zapis, bo przecież nie wiadomo ile osób będzie na kwarantannie. Należy przyjąć że wszyscy mogą być i do takiej okoliczności się przygotowywać. Nie ma nic gorszego od upolitycznionych "ekspertów".

    Odpowiedz
  • wyborca lewicy(2020-04-07 23:38) Zgłoś naruszenie 01

    Czego oczekiwał od PIS marsz.Gowin?Powód pandemii" robi się dość nieważny przy głosowaniu kopertowym" bo kontakty będą mniejsze niż ta codzienne dość restrykcyjne.

    Odpowiedz
  • Zbigniew Nawrocki(2020-04-07 22:20) Zgłoś naruszenie 01

    Nakładać można obowiązki, prawa się przyznaje.

    Odpowiedz
  • Bona(2020-04-07 21:44) Zgłoś naruszenie 10

    Jesteście gazetą totalnych. Wszystko, co robi PIS jest dla was złe. Zero obiektywizmu.

    Odpowiedz
  • Wera(2020-04-07 21:06) Zgłoś naruszenie 02

    Kazdy Polak powinien zbojkotowac to PIS-owskie bezprawie. To nie wybory a nagonka .Zamiast skupic sie na walce z epidemia oni po trupach ale do wyborow To nie wolnosc a metody komunistycznego rezimu Prezydent powinien spalic sie ze wstydu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tadeusz(2020-04-07 21:03) Zgłoś naruszenie 02

    Ktoś wyjmuje kartę ze skrzynki, sprawdza numer PESEL oraz imię i nazwisko w księdze wieczystej, które są dostępne w internecie bezpłatnie na pewnym portalu rządowym. Głosuje za kogoś............

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-04-07 20:45) Zgłoś naruszenie 02

    Nie zamierzam nikomu oddać, czy wyłać kart wyborczych z mojej skrzynki pocztowej. Po pogonieniu dotychczasowych "władców" sprawdzę czy ktoś za mnie nie zagłosował. Ponadto poddam się ograniczeniom po ogłoszeniu stanu klęski zywiołowej. Na dzień dzisiejszy człowiek będący na stanowisku premiera nie ma prawa mi niczego zabraniać pod rygorem procesu sądowego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Józef(2020-04-07 20:22) Zgłoś naruszenie 20

    Proszę nie kłamać. Jestem wyborcą i skorzystam z konstytucyjnych praw. Kto nie chce niech nie korzysta, ma do tego prawo.

    Odpowiedz