Do akcji włączyły się kancelarie, które wydelegowały swoich prawników do pracy pro bono.

Po tygodniu od rozpoczęcia akcji są to:

Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy, Andersen Tax & Legal w Polsce, Kancelaria Nowakowski i Wspólnicy, Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kolano, Grupa Prawna Togatus, Olszenko Kamiński Wspólnicy Radcowie Prawni - Kancelaria OKW, Kancelaria Krüger i Partnerzy Adwokaci, Kancelaria Adwokacka Halabowski, Kancelaria Prawna Prospectrum, Kancelaria IPSOLegal, Centrum Prawa Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Szeliga, Kancelaria Adwokacka Anna Zasada, Radca Prawny Aneta Liszewska-Mądra, Dawid Gruszka - Poradnictwo Prawne, Grupa ECDP, Conexus Law&Consulting, Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański i Partnerzy, Kancelaria adwokacka Tomasz Wiliński, Kancelaria Joanna Król i Co Prawo Nieruchomości, Russell Bedford Poland, Andersen Tax & Legal w Polsce, LEGAL SKILLS Poland, KANCELARIA PRAWNA JAWORSKA I WSPÓLNICY.

W akcji uczestniczą też prawnicy udzielający porad poza swoimi kancelariami oraz student prawa Tomasz Matusik-Bukowski.

Do 9 kwietnia udzielili już ok. 2 000 porad!

Jak zapewniają, doradzą w każdej dziedzinie prawa, która z uwagi na zaistniałą sytuację wymaga podjęcia natychmiastowych działań.

- Chcemy pomóc ludziom oraz firmom przetrwać te najtrudniejsze chwile. Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie ludzie gubią się w przepisach, nie wiedzą jak je interpretować. Mamy sztorm, niech kto musi, wejdzie pod pokład i się chroni. Ale jeśli ktoś może być teraz na pokładzie i pomagać, niech to zrobi. Pomagając innym przetrwać, pomagamy sobie - mówi organizatorka akcji Magdalena Bukowska. 

I zapraszają do współpracy inne kancelarie oraz zachęcają do zadawania pytań przez formularz kontaktowy na stronie https://prawo4business.pl/kontakt/

Można też zadać pytanie na fp serwisu gazetaprawna.pl

Dziennik Gazeta Prawna i Gazetaprawna.pl objęły akcję Prawnicy Pro Bono patronatem medialnym. Wiemy jak ważna społecznie jest to akcja, jak wielu zagubionym w gąszczu przepisów może pomóc. Jak mówią prawnicy, którzy już do akcji przystąpili, jeśli uda się uratować choć kilka małych biznesów, które teraz myślą raczej o pracownikach i wypłatach dla nich, a nie o poradach prawnych, które są drogie, to osiągniemy cel.