statystyki

Wybory. Bunt samorządów i wątpliwości resortu zdrowia

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak31.03.2020, 07:40; Aktualizacja: 31.03.2020, 07:46
Wczoraj odbyła się telekonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentami miast i marszałkami województw. Spotkanie nie przyniosło przełomu.

Wczoraj odbyła się telekonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentami miast i marszałkami województw. Spotkanie nie przyniosło przełomu.źródło: ShutterStock

Ministerstwo najprawdopodobniej wyda negatywne rekomendacje w sprawie przeprowadzenia wyborów 10 maja – wynika z informacji DGP.

Przy obecnym tempie rozwoju epidemii koronawirusa pod koniec tygodnia może być ponad 5 tys. zakażonych. Jak wynika z informacji DGP, rekomendacje resortu zdrowia w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju będą najprawdopodobniej negatywne, co może przesądzić o ich przełożeniu. Sam obóz władzy niejednoznacznie mówi o dacie. Wczoraj w czasie serii pytań i odpowiedzi na Facebooku prezydent Andrzej Duda ponownie powtórzył, że majowy termin nie jest przesądzony. – Jeżeli okaże się, że nie ma warunków, by przeprowadzić wybory prezydenckie, to powinny one zostać przełożone. Trzeba obserwować, jak rozwija się sytuacja. Życie i zdrowie rodaków ma fundamentalne znaczenie – mówił prezydent.

Wcześniej podkreślał, że choć to decyzja rządu, na razie nie widzi podstaw do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Bert(2020-03-31 11:21) Zgłoś naruszenie 11

    jeżeli pan trzaskowski, czy kto tam jeszcze z "wolnych miast" i przysiółków chce sabotować wybory, to należy wprowadzić na ich miejsce komisarzy. Prezydent Stefan Starzyński był komisarzem Warszawy i Warszawa tylko na tym skorzystała.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bodek(2020-03-31 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem nawet jak nazwać ludzi którzy na siłę chcą przeprowadzić w obecnej sytuacji wybory.Nie wiem

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane