statystyki

Wybory. Bunt samorządów i wątpliwości resortu zdrowia

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak31.03.2020, 07:40; Aktualizacja: 31.03.2020, 07:46
Wczoraj odbyła się telekonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentami miast i marszałkami województw. Spotkanie nie przyniosło przełomu.

Wczoraj odbyła się telekonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentami miast i marszałkami województw. Spotkanie nie przyniosło przełomu.źródło: ShutterStock

Ministerstwo najprawdopodobniej wyda negatywne rekomendacje w sprawie przeprowadzenia wyborów 10 maja – wynika z informacji DGP.

Przy obecnym tempie rozwoju epidemii koronawirusa pod koniec tygodnia może być ponad 5 tys. zakażonych. Jak wynika z informacji DGP, rekomendacje resortu zdrowia w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju będą najprawdopodobniej negatywne, co może przesądzić o ich przełożeniu. Sam obóz władzy niejednoznacznie mówi o dacie. Wczoraj w czasie serii pytań i odpowiedzi na Facebooku prezydent Andrzej Duda ponownie powtórzył, że majowy termin nie jest przesądzony. – Jeżeli okaże się, że nie ma warunków, by przeprowadzić wybory prezydenckie, to powinny one zostać przełożone. Trzeba obserwować, jak rozwija się sytuacja. Życie i zdrowie rodaków ma fundamentalne znaczenie – mówił prezydent.

Wcześniej podkreślał, że choć to decyzja rządu, na razie nie widzi podstaw do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Bert(2020-03-31 11:21) Zgłoś naruszenie 11

    jeżeli pan trzaskowski, czy kto tam jeszcze z "wolnych miast" i przysiółków chce sabotować wybory, to należy wprowadzić na ich miejsce komisarzy. Prezydent Stefan Starzyński był komisarzem Warszawy i Warszawa tylko na tym skorzystała.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bodek(2020-03-31 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem nawet jak nazwać ludzi którzy na siłę chcą przeprowadzić w obecnej sytuacji wybory.Nie wiem

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane