statystyki

Koronawirus: Ograniczenie zgromadzeń nie zatrzyma pracy notariuszy

autor: Szymon Cydzik30.03.2020, 16:00
W dokumencie podkreślono ponadto, że obowiązujące przepisy ani żadne decyzje organów administracji publicznej nie nakładają obowiązku zamykania lub ograniczenia działalności kancelarii notarialnych.

W dokumencie podkreślono ponadto, że obowiązujące przepisy ani żadne decyzje organów administracji publicznej nie nakładają obowiązku zamykania lub ograniczenia działalności kancelarii notarialnych.źródło: ShutterStock

Wydane przez ministra zdrowia rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Polski stanu epidemii, a zwłaszcza jego ostatnia nowelizacja (Dz.U. z 2020 r. poz. 522) wywołały wątpliwości części rejentów zastanawiających się, czy w świetle ustanowionych ograniczeń mogą świadczyć usługi.

Często bowiem czynność notarialna ma więcej niż jedną stronę, co powoduje, że licząc razem z dokonującym ją notariuszem, przekroczenie limitu dwóch osób wskazanego w rozporządzeniu.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Mieszko(2020-03-30 20:22) Zgłoś naruszenie 2150

    Jako Zastępca Notarialny pękam ze śmiechu z tego frajera - Notariusza co mnie niedawno zatrudnił. Facet musi mi płacić pensję (mam umowę o pracę), choć klientów nie ma. Po drenuję go jeszcze z kasy, pod koniec pandemii udam się na L-4 i spokojnie będę mieć czas na otwarcie własnej kancelarii, a że zaproponuję usługi super tanio, szybciutko przejmę klientów od mojego obecnego - tfu - "pracodawcy"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane