statystyki

Koronawirus: Ograniczenie zgromadzeń nie zatrzyma pracy notariuszy

autor: Szymon Cydzik30.03.2020, 16:00
W dokumencie podkreślono ponadto, że obowiązujące przepisy ani żadne decyzje organów administracji publicznej nie nakładają obowiązku zamykania lub ograniczenia działalności kancelarii notarialnych.

W dokumencie podkreślono ponadto, że obowiązujące przepisy ani żadne decyzje organów administracji publicznej nie nakładają obowiązku zamykania lub ograniczenia działalności kancelarii notarialnych.źródło: ShutterStock

Wydane przez ministra zdrowia rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Polski stanu epidemii, a zwłaszcza jego ostatnia nowelizacja (Dz.U. z 2020 r. poz. 522) wywołały wątpliwości części rejentów zastanawiających się, czy w świetle ustanowionych ograniczeń mogą świadczyć usługi.

Często bowiem czynność notarialna ma więcej niż jedną stronę, co powoduje, że licząc razem z dokonującym ją notariuszem, przekroczenie limitu dwóch osób wskazanego w rozporządzeniu.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Mieszko(2020-03-30 20:22) Zgłoś naruszenie 2150

    Jako Zastępca Notarialny pękam ze śmiechu z tego frajera - Notariusza co mnie niedawno zatrudnił. Facet musi mi płacić pensję (mam umowę o pracę), choć klientów nie ma. Po drenuję go jeszcze z kasy, pod koniec pandemii udam się na L-4 i spokojnie będę mieć czas na otwarcie własnej kancelarii, a że zaproponuję usługi super tanio, szybciutko przejmę klientów od mojego obecnego - tfu - "pracodawcy"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane