Wikariak: Nie będziemy wiedzieć, kto zarobi na COVID-19 [OPINIA]

autor: Sławomir Wikariak30.03.2020, 07:29; Aktualizacja: 30.03.2020, 07:29
Ktoś powie, że to nic wielkiego, bo przecież zawsze można wystąpić o dostęp do informacji publicznej. Niby tak, tyle że, aby taki wniosek złożyć, wpierw trzeba wiedzieć, że umowa w ogóle została zawarta.

Ktoś powie, że to nic wielkiego, bo przecież zawsze można wystąpić o dostęp do informacji publicznej. Niby tak, tyle że, aby taki wniosek złożyć, wpierw trzeba wiedzieć, że umowa w ogóle została zawarta.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Znajomy prawnik przypomniał mi ostatnio, że czas wielkich zagrożeń to również czas wielkich interesów i tworzenia się wielkich fortun. Niestety historia pokazuje, że taka jest smutna prawda.

Na maseczkach, środkach dezynfekujących czy sprzęcie medycznym można dobrze zarobić. Zwłaszcza gdy wszystkiego brakuje, liczy się każda godzina, a pieniądze pochodzą z publicznej kasy.

Oczywiste jest dla mnie, że zakupy niezbędne do walki z COVID-19 muszą być wyłączone spod przetargów i jestem ostatnią osobą, która by takie wyłączenie kwestionowała. Ba, nie wiem nawet, czy wprowadzone specustawą regulacje nie są zbyt wąskie. Czym innym jednak jest konieczność zapewnienia jak najszybszych dostaw niezbędnych produktów, a czym innym zawieranie tych umów w tajemnicy. Uważam, że nam, podatnikom, zwyczajnie należy się informacja, jaka spółka dostanie kontrakt na dostawę maseczek czy testów.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • Rafał(2020-03-30 08:42) Zgłoś naruszenie 10

    Na każdej biedzie zawsze zarabiać będą bogaci cwaniacy.Niestety ale pomagają im w tym pośrednio lub bezpośrednio politycy i wymiar sprawiedliwości.Jedni tworzą takie przepisy by cwaniak jeden z drugim mógł kraść a drudzy to złodziejstwo w majestacie ,,tego prawa,, legalizują.A wszystko to dla obopólnych korzyści.Nawet w instytucjach wydawało by się nieskazitelnych , bo Kościoła Katolickiego mamy , jak sami wiemy istnieją niezłe ,,przewały,,.I to niejednokrotnie kosztem biedniejszych.Oczywiście że nie wszyscy w.w. są tacy .Niestety tych uczciwych jest tak mało że ich nie widać , jak koronawirusa któremu się nie dajmy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marks...(2020-03-31 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    Przyroda zarobi, klimat, biologia !!! Myśl człowieku jak masz coś w głowie, myśl !!! Precz z produkcją śmieciowych towarów... Precz z transportem towarów w te i we te, myśl człowiecze , myśl...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane