statystyki

Powiadomienia na platformie zakupowej nie zawsze poinformują o wezwaniu zamawiającego

autor: Artur Wawryło17.03.2020, 09:28; Aktualizacja: 17.03.2020, 11:26
domena, internet

Część zamawiających na potrzeby komunikacji z wykonawcami w przetargu przewiduje dotychczasową, tradycyjną formę komunikacji, jaką są wiadomości e-mail. Jednak zdecydowana większość dopuszcza wyłącznie korespondencję za pośrednictwem platform zakupowych.źródło: ShutterStock

Wykonawca może się co prawda bronić, że nie otrzymał takiej wiadomości, lecz nie ma pewności, czy wygra przed KIO. Izba nie ma na ten temat jednolitego stanowiska.

Od wejścia w życie przepisów prawa zamówień publicznych elektronizujących przetargi o wartościach powyżej progów unijnych (październik 2018 r.) zarówno proces ofertowania, jak również korespondencja w postępowaniu są prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej.

Część zamawiających na potrzeby komunikacji z wykonawcami w przetargu przewiduje dotychczasową, tradycyjną formę komunikacji, jaką są wiadomości e-mail. Jednak zdecydowana większość dopuszcza wyłącznie korespondencję za pośrednictwem platform zakupowych.

Rodzaje korespondencji


Pozostało jeszcze 92% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane