statystyki

Powiadomienia na platformie zakupowej nie zawsze poinformują o wezwaniu zamawiającego

autor: Artur Wawryło17.03.2020, 09:28; Aktualizacja: 17.03.2020, 11:26
domena, internet

Część zamawiających na potrzeby komunikacji z wykonawcami w przetargu przewiduje dotychczasową, tradycyjną formę komunikacji, jaką są wiadomości e-mail. Jednak zdecydowana większość dopuszcza wyłącznie korespondencję za pośrednictwem platform zakupowych.źródło: ShutterStock

Wykonawca może się co prawda bronić, że nie otrzymał takiej wiadomości, lecz nie ma pewności, czy wygra przed KIO. Izba nie ma na ten temat jednolitego stanowiska.

Od wejścia w życie przepisów prawa zamówień publicznych elektronizujących przetargi o wartościach powyżej progów unijnych (październik 2018 r.) zarówno proces ofertowania, jak również korespondencja w postępowaniu są prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej.

Część zamawiających na potrzeby komunikacji z wykonawcami w przetargu przewiduje dotychczasową, tradycyjną formę komunikacji, jaką są wiadomości e-mail. Jednak zdecydowana większość dopuszcza wyłącznie korespondencję za pośrednictwem platform zakupowych.

Rodzaje korespondencji


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane