Prokuratura chce postawić zarzut karny sędziemu Tuleyi. Wykorzysta ustawę dyscyplinującą

27.02.2020, 08:13; Aktualizacja: 27.02.2020, 08:57
Pewnie należę do szkodników, których należy wyeliminować – powiedział sędzia Igor Tuleya

Pewnie należę do szkodników, których należy wyeliminować – powiedział sędzia Igor Tuleyaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Pawel Malecki Agencja Gazeta

Igor Tuleya to pierwszy sędzia, wobec którego może być zastosowana ustawa dyscyplinująca. Prokuratura Krajowa chce mu postawić zarzuty w związku z jego postanowieniem z 2017 roku dotyczącym uchylenia decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie głosowania w Sali Kolumnowej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Bert(2020-02-27 19:59) Zgłoś naruszenie 35

    sędziego który popełnił przestępstwo należy pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Proste, a tak to nadzwyczajnej kaście trudno zrozumieć

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jul(2020-02-27 19:30) Zgłoś naruszenie 42

    ależ oczywiście panie zbyszku tak niepokornego trzeba usunąc

    Odpowiedz
  • Tomek(2020-02-27 15:16) Zgłoś naruszenie 53

    Obywatelowi wolno to czego nie zakazuje mu prawo a urzędnikowi tylko to co nakazuje mu prawo...

    Odpowiedz
  • DobraZmiana(2020-02-27 12:21) Zgłoś naruszenie 1422

    Ściganie, prześladowanie, fałszywe oskarżanie i ataki na KAŻDEGO kto nie podporządkuje się PiS-owi staje się NORMĄ w PiS-landii !!! Doświadczyli tego już politycy ( Grodzki, Adamowicz, Tusk itd. ), aktorzy czy celebryci ( Rusin, Stuhr, Owsiak itd. ) nawet Noblistka O. Tokarczuk teraz sędziowie ( hejt od Piebiaka w.....Min. Sprawiedliwości !!!) ataki na sędziego Tuleyę itd. W hejcie, kłamstwach i propagandzie PRZODUJE TVPiS Kurskiego finansowana z NASZYCH podatków !!!

    Odpowiedz
  • Marek.(2020-02-27 11:45) Zgłoś naruszenie 1726

    Po PiS-e, trzeba będzie robić takie porządki jak po bolszewizmie.

    Odpowiedz
  • KON-STY-TU-CJA(2020-02-27 11:44) Zgłoś naruszenie 2518

    Bezkarna i politykierska część kasty jest zakałą całego sądownictwa. Niszczyła przez lata wizerunek SĄDU Przestępcy w togach drwią sobie z Konstytucji i prawa. Do czasu.

    Odpowiedz
  • Marek (2020-02-27 10:18) Zgłoś naruszenie 2521

    Ej, nie można zastosować na niekorzyść sprawcy ustawy, która weszła w 2020 r., do czynu popełnionego w 2017 r. Nie można też ukarać za czyn, który w momencie jego popełnienia nie był zabroniony pod groźbą kary. Po drugie ustawa dyscyplinująca (kagańcowa) nie wprowadza nowych podstaw odpowiedzialności karnej, bo ogranicza się do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Ewentualne zarzuty wobec sędziego Tuleyi będą zatem postawione w oparciu o przepisy obowiązujące wcześniej i bez związku z ustawa dyscyplinującą (kagańcową).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • m3k3a(2020-02-27 10:12) Zgłoś naruszenie 2534

    Spirala bezprawia nakręca się . PiS nie może znieść samodzielności sędziego i braku uległości.

    Odpowiedz
  • Kolanko(2020-02-27 09:22) Zgłoś naruszenie 3728

    Popieram

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz