statystyki

Palestra wytyka prezesowi sądu arogancję

autor: Ewa Szadkowska11.02.2020, 16:00; Aktualizacja: 11.02.2020, 16:01
Zdaniem części ekspertów w tym przypadku możemy jednak mieć do czynienia z naruszeniem nie tylko dobrych obyczajów, ale i prawa.

Zdaniem części ekspertów w tym przypadku możemy jednak mieć do czynienia z naruszeniem nie tylko dobrych obyczajów, ale i prawa.źródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Waszczuk

Ostentacyjne, publiczne zniszczenie przez Macieja Nawackiego złożonego do protokołu wniosku o podjęcie przez zebranie sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie uchwały, stanowi rażące przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego” – to fragment uchwały prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej.

Palestra zareagowała w ten sposób na piątkowy incydent, kiedy to Nawacki – członek obecnej Krajowej Rady Sądownictwa i zarazem prezes olsztyńskiego sądu – przed kamerami podarł adresowany do niego apel o zaniechanie działań utrudniających sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków służbowych. – Takie zachowanie stanowi przejaw arogancji – oceniły władze adwokatury.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane