statystyki

Adwokatura apeluje o wycofanie się z ustawy kagańcowej

autor: Ewa Szadkowska10.02.2020, 20:00
Jednocześnie palestra zaapelowała do polityków o „wycofanie się ze szkodliwych dla Polski rozwiązań legislacyjnych poprzez ich niezwłoczne uchylenie”.

Jednocześnie palestra zaapelowała do polityków o „wycofanie się ze szkodliwych dla Polski rozwiązań legislacyjnych poprzez ich niezwłoczne uchylenie”.źródło: ShutterStock

„Wprowadzane rozwiązania nie reformują wymiaru sprawiedliwości. Pod pozorem usprawnienia funkcjonowania sądów oraz rzekomego zapobiegania chaosowi i anarchii w wymiarze sprawiedliwości, naruszają konstytucyjną zasadę trójpodziału i równowagi władzy. Godzą w fundamenty demokratycznego państwa prawa i pogłębiają kryzys ustrojowy naszego państwa” – czytamy w uchwale, którą Naczelna Rada Adwokacja przyjęła w ostatni piątek.

Jednocześnie palestra zaapelowała do polityków o „wycofanie się ze szkodliwych dla Polski rozwiązań legislacyjnych poprzez ich niezwłoczne uchylenie”.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • W.Borsa (2020-02-11 00:32) Zgłoś naruszenie 30

    Żadna UE nam nie pomoże, jeżeli sami nie usuniemy z administracji i sądownictwa przestępców. Nowe unormowania prawne powinny skutecznie odstraszać potencjalnych naśladowców.

    Odpowiedz
  • KON-STY-TU-CJA jest przed prawem unijnyn(2020-02-10 21:17) Zgłoś naruszenie 30

    Zaapelujcie do Niemców dlaczego u siebie zrobili bezwzględną dekomunizację w sądownictwie i przestańcie pisać bzdety, że to Ustawa "kagańcowa" , skoro proponowano Wam rozwiązanie niemieckie , więc dość polityki czas na reformy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane