statystyki

Adwokatura apeluje o wycofanie się z ustawy kagańcowej

autor: Ewa Szadkowska10.02.2020, 20:00
Jednocześnie palestra zaapelowała do polityków o „wycofanie się ze szkodliwych dla Polski rozwiązań legislacyjnych poprzez ich niezwłoczne uchylenie”.

Jednocześnie palestra zaapelowała do polityków o „wycofanie się ze szkodliwych dla Polski rozwiązań legislacyjnych poprzez ich niezwłoczne uchylenie”.źródło: ShutterStock

„Wprowadzane rozwiązania nie reformują wymiaru sprawiedliwości. Pod pozorem usprawnienia funkcjonowania sądów oraz rzekomego zapobiegania chaosowi i anarchii w wymiarze sprawiedliwości, naruszają konstytucyjną zasadę trójpodziału i równowagi władzy. Godzą w fundamenty demokratycznego państwa prawa i pogłębiają kryzys ustrojowy naszego państwa” – czytamy w uchwale, którą Naczelna Rada Adwokacja przyjęła w ostatni piątek.

Jednocześnie palestra zaapelowała do polityków o „wycofanie się ze szkodliwych dla Polski rozwiązań legislacyjnych poprzez ich niezwłoczne uchylenie”.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • W.Borsa (2020-02-11 00:32) Zgłoś naruszenie 30

    Żadna UE nam nie pomoże, jeżeli sami nie usuniemy z administracji i sądownictwa przestępców. Nowe unormowania prawne powinny skutecznie odstraszać potencjalnych naśladowców.

    Odpowiedz
  • KON-STY-TU-CJA jest przed prawem unijnyn(2020-02-10 21:17) Zgłoś naruszenie 30

    Zaapelujcie do Niemców dlaczego u siebie zrobili bezwzględną dekomunizację w sądownictwie i przestańcie pisać bzdety, że to Ustawa "kagańcowa" , skoro proponowano Wam rozwiązanie niemieckie , więc dość polityki czas na reformy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane