statystyki

Burzliwa dyskusja na temat awansu członka KRS

autor: Małgorzata Kryszkiewicz30.01.2020, 07:39; Aktualizacja: 30.01.2020, 07:39
Takiej dyskusji nie wywołała kandydatura drugiego członka KRS starającego się o powołanie do Izby Dyscyplinarnej. Poinformowano jedynie, że Rafał Puchalski zrzeknie się mandatu w radzie w chwili powołania go do SN przez prezydenta.

Takiej dyskusji nie wywołała kandydatura drugiego członka KRS starającego się o powołanie do Izby Dyscyplinarnej. Poinformowano jedynie, że Rafał Puchalski zrzeknie się mandatu w radzie w chwili powołania go do SN przez prezydenta.źródło: ShutterStock

Mimo wielu wątpliwości, jakie pojawiły się po uchwale trzech połączonych izb Sądu Najwyższego przesądzającej, że Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem, Krajowa Rada Sądownictwa rozpoczęła wczoraj rozpatrywanie kandydatur do tej izby.

Szczególnie ożywiona dyskusja wywiązała się przy omawianiu sylwetki Dariusza Drajewicza, jednego z dwóch członków KRS startujących w tym konkursie (drugim jest Rafał Puchalski).

Senator Krzysztof Kwiatkowski przypomniał, że rada już zajęła negatywne stanowisko na temat udziału w procedurze konkursowej na wyższe stanowiska członków KRS. Sędziowie Marek Jaskulski oraz Jarosław Dudzicz ripostowali, że już za poprzedniego składu KRS zdarzały się takie przypadki. Sędzia Maciej Mitera podkreśla w odpowiedzi, że przecież nie po to doszło do zmian w KRS, aby teraz powielano błędy poprzedników. Z kolei Dagmara Pawełczyk-Woicka, która była członkiem zespołu rozpatrującego kandydaturę sędziego Drajewicza, poinformowała, że kandydat zobowiązał się, iż z chwilą otrzymania rekomendacji KRS w konkursie na sędziego ID SN „honorowo” zrzeknie się mandatu w radzie.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

 • Inspektor Pracy(2020-01-30 09:03) Zgłoś naruszenie 2730

  ..........Borys Budka,(ten udzielający wywiad bez spodni), protestował w Żorach na Śląsku o dostęp obywateli do Sądów i to po tym jak Tusk w sprawie wieku emerytalnego stwierdzi ł" jak będziecie się sądzić o to, to podniesiemy koszty sądowe" - i to uczynił przez Borysa , podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS--następnie podpuszczając niewątpliwie przestępczy także TK Rzeplinskiego, że wszystko jest OK,, że wszystko jest "legalne"bo Państwo nie ma pieniędzy (które z NFI roztrwonił nikt inny jak Tusk. Zaksięgował je w ZUSie bez faktycznego przelania gdyż tych pieniędzy juz nie miał bo je roztrwonił w budżecie a następnie aby to zatuszować chciał aby przez podwyższenie wieku emerytalnego większość nie dożyła emerytur. W ten sposób dziura budżetowa Tuska by się zniwelowała..... Ludzie: 10 000 POtworów juz się w ogóle nie czuje co zrobiło. W czym wy jesteście lepsi od mordercy Adamowicza ? Niszczycie jak Targowica ten kraj ,ten Naród. ! Te 10000 POtworów powinno trafić do cęzkiej i niebezpiecznej Obozów Pracy.

  Pokaż odpowiedzi (12)Odpowiedz
 • hmmm(2020-01-30 10:11) Zgłoś naruszenie 1211

  tyle że Panie Legart w 2018 (na początku ) ziobro po drkakońskiej podwyzcze Budki obnizył jje ponownie o 200% -sejm wypowiedź Ziobry na temat Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • PATATAJ(2020-01-30 09:13) Zgłoś naruszenie 1011

  nazwiska z szamba umysl tez wiec o czym tu mowic

  Odpowiedz
 • Legart(2020-01-30 11:18) Zgłoś naruszenie 107

  Ty mówisz o stawkach wynagrodzeń minimalnych radców i adwokatów (regulowanych rozporządzeniem MS), a ja o Ustawie o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. W której w tym roku nastąpiła ogromna podwyżka opłat: raz przez podwyżkę stawek, dwa przez eliminację zwrotu opłaty w przypadku wydania nakazu zapłaty w upominawczym (zniesienie zwrotu 3/4 opłaty) oraz pomniejszenie zwrotu opłaty w przypadkach zwrotów pozwów, umorzeń, odrzuceń pozwu. To jest tegoroczny, realny i bolesny wzrost kosztów sądowych. (ps. a stawki minimalne opłaty radcowskie trzeba będzie ponownie podnieść, ze względu na inflację; zresztą rozporządzenie MS, przywracające poprzednie stawki - i tak je podniosła za klauzulowe z 60 do 120 zł).

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Hmm(2020-01-30 10:39) Zgłoś naruszenie 1013

  10000 czlonków PO -targowica -co z reszta zrobiliście -utopiliście?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • POLSKO w czym żeś TY i komu zawiniła (2020-01-30 20:04) Zgłoś naruszenie 51

  Jak mawiał aforysta St.j. LEC ...."Gorszy od Kultu Jednostki, jest KULT ZER" .. i Ich JANCZARÓW.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obserwator(2020-01-31 01:16) Zgłoś naruszenie 21

  Co to forsa robi z ludzi. Szkoda gadać. Trochę więcej i już wojenka. Brawo. Dobra zmiana.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane