Co innego NSA, co innego TSUE: PESEL i numer dowodu osobistego to jednak nie dane osobowe?

autor: Sławomir Wikariak14.10.2019, 07:54; Aktualizacja: 14.10.2019, 09:49
Numer dowodu osobistego, PESEL czy adres IP nie muszą być danymi osobowymi. Takie wnioski można wyciągnąć z wyroku w sprawie warszawskich parkomatów.

Numer dowodu osobistego, PESEL czy adres IP nie muszą być danymi osobowymi. Takie wnioski można wyciągnąć z wyroku w sprawie warszawskich parkomatów.źródło: ShutterStock

Numer dowodu osobistego, PESEL czy adres IP nie muszą być danymi osobowymi. Takie wnioski można wyciągnąć z wyroku w sprawie warszawskich parkomatów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Wredziol(2019-10-14 15:45) Zgłoś naruszenie 20

    Trzeba sobie jasno powiedzieć, że orzeczenie wygląda w ten sposób, tylko dlatego, że pełnomocnikiem był mec. Mednis. Dlatego nie powinniśmy się do niego specjalnie przywiązywać. Twierdzenie jakoby dana osobowa musiała umożliwiać identyfikację osoby to jest po prostu kompromitacja. Jakie ma znaczenie, że samochodem przyjechał ktoś inny niż właściciel? Nr rejestracyjny jest też daną dotyczącą właściciela. Zresztą, szkoda tracić czasu na rozpisywanie się. Dr Litwiński zrobił to już w linkowanym artykule.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-10-14 16:32) Zgłoś naruszenie 10

    A mnie się wydawało , że oba , to takie samo szambo ... Tyle , że może jedno z nich bardziej zasyfiałe od drugiego ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane