statystyki

Prawo zamówień publicznych. Nowe przepisy przetargowe ostatecznie przyjęte

autor: Sławomir Wikariak30.09.2019, 08:41; Aktualizacja: 30.09.2019, 08:41
Senat nie wprowadził żadnych poprawek do nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Czeka więc ona już jedynie na podpis prezydenta.

Senat nie wprowadził żadnych poprawek do nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Czeka więc ona już jedynie na podpis prezydenta.źródło: ShutterStock

Senat nie wprowadził żadnych poprawek do nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Czeka więc ona już jedynie na podpis prezydenta.

To będzie największa zmiana w przepisach przetargowych od 2004 r., od kiedy obowiązuje obecna ustawa. Rewolucji jednak nie należy się spodziewać – większość komentatorów traktuje nową regulację jednak jako kontynuację obecnego systemu, choć w wielu miejscach go modyfikującą.

Zmian jest sporo, ale chyba najistotniejszą w praktyce będzie elektronizacja zamówień poniżej progów unijnych. Te droższe są udzielane w internecie już od prawie roku. Stanowi to jednak stosunkowo niewielki wolumen, bo ok. 27 tys. na 151 tys. zamówień. Przeniesienie wszystkich przetargów do sieci będzie nie lada wyzwaniem nie tylko dla zamawiających, ale i dla firm, zwłaszcza tych małych i średnich.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane