Nowe przepisy o zamówieniach publicznych jeszcze w tej kadencji

autor: Sławomir Wikariak12.09.2019, 09:20; Aktualizacja: 12.09.2019, 09:25
Nowa ustawa wejdzie w życie z początkiem 2021 r.

Nowa ustawa wejdzie w życie z początkiem 2021 r.źródło: ShutterStock

Posłowie ścigali się wczoraj z czasem, aby uchwalić nową ustawę – Prawo zamówień publicznych. Jednego dnia odbyło się drugie czytanie, posiedzenie komisji w sprawie poprawek i w końcu ostateczne głosowanie. Późnym wieczorem nowa ustawa została uchwalona.

Jeszcze we wtorek po południu uchwalenie nowej ustawy stało pod znakiem zapytania. Gdyby nawet przyjęto ją na tym posiedzeniu Sejmu, ale Senat wprowadziłby jakieś poprawki, to posłowie nie mieliby już kiedy się do nich ustosunkować. Sytuację zmieniła decyzja Prezydium Sejmu, który postanowił przerwać posiedzenie i wznowić je już po wyborach. W środę przed południem odbyło się drugie czytanie projektu, a na godz. 15 zwołano posiedzenie komisji. W wieczornym bloku głosowań ustawę uchwalono. Nawet jeśli Senat zgłosi jakieś poprawki, to Sejm będzie miał czas na zajęcie wobec nich stanowiska.

Jednym z głównych celów nowej ustawy jest zachęcenie przedsiębiorców, zwłaszcza tych z sektora MŚP, do startu w przetargach. Z roku na rok składają oni coraz mniej ofert.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane