statystyki

Dziwna cisza w sprawie farmy trolli. Służby nie kwapią się, żeby wyjaśnić aferę

autor: Sławomir Wikariak26.08.2019, 07:25; Aktualizacja: 26.08.2019, 11:16
Czy UODO podejmie dalsze kroki w tej sprawie?

Czy UODO podejmie dalsze kroki w tej sprawie?źródło: ShutterStock

Choć afera związana z „farmą trolli” zatacza coraz szersze kręgi, to służby państwa nie kwapią się, by wyjaśniać tę sprawę. Nikt nie pyta o smartfony, komputery, nikt nie żąda dostępu do logów.

Ujawnione przez Onet.pl fakty dawno już wykroczyły poza kwestie wyłącznie etyczne i wskazują na złamanie prawa. Co najmniej jedno zawiadomienie zostało już zresztą złożone do prokuratury. SLD powiadomiło o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnym przetwarzaniu danych osobowych oraz przekroczeniu uprawnień funkcjonariusza publicznego. Złożenie zawiadomienia zapowiedziało też stowarzyszenie Iustitia.

W tego typu sprawach najważniejszy jest czas. Wiadomości można kasować, telefony zniszczyć, dane na komputerach nadpisać. Zapytaliśmy w piątek warszawską prokuraturę, czy podjęła jakiekolwiek czynności w tej sprawie, ale nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (37)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane