Europejscy sędziowie wzywają do upublicznienia listy poparcia do KRS

16.08.2019, 10:32; Aktualizacja: 16.08.2019, 10:39
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Przedstawiciele Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) wezwali Sejm do upublicznienia listy poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Sprawa dotyczy wydanego niedawno wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.źródło: ShutterStock

Przedstawiciele Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) wezwali Sejm do upublicznienia listy poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Sprawa dotyczy wydanego niedawno wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego – pisze „natemat.pl”.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Kpiarz (2019-08-18 13:33) Zgłoś naruszenie 22

    O ironio. Prawo i Sprawiedliwość które nie przestrzega prawa i nie ma wiele wspólnego ze sprawiedliwością.... 😁

    Odpowiedz
  • na to zasluguja(2019-08-18 08:41) Zgłoś naruszenie 42

    licze ze unia tych bekartow posle na zielona trawke

    Odpowiedz
  • Bert(2019-08-17 23:36) Zgłoś naruszenie 45

    w sądach tylko opcja 0, wszystko inne będzie trwało dekady

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Paweł(2019-08-17 17:42) Zgłoś naruszenie 54

    Ja tez chcę wiedzieć kto poparł tych sędziów, brakuje odwagi cywilnej że wszystko albo w nocy albo w tajemnicy??

    Odpowiedz
  • Cent(2019-08-17 14:44) Zgłoś naruszenie 77

    najpierw niech sami europejscy sędziowie podadzą do publicznej wiadomości ich listy poparcia!!!

    Odpowiedz
  • Yorry(2019-08-17 09:21) Zgłoś naruszenie 99

    Sędziowie ENCJ jeśli nie byli naiwniakami, to wiedzieli od wielu lat o patologiach w polskim sądownictwie i nie zrobili nic, bo Żurka i jego kumpli innych spółdzielców należało chronić i klepać po plecach na corocznych zjazdach. Jak kolesie utracili przywileje na rzecz sądowego komitetu politycznego, to robią raban. Nie chodzi w tym wszystkim o Konstytucję, sprawiedliwość, czy prawdę. Chodzi o władzę.

    Odpowiedz
  • Obrajen(2019-08-16 17:31) Zgłoś naruszenie 1611

    a wiecie ja myślę, że sędziów z ENCJ wcale nie są zainteresowani, kto zgłaszał kandydatów do KRS, po prostu jest to kolejna próba wywierania nacisku zainicjowana przez władze Iustitii, cóż teraz tak to wszystkich obchodzi ale dlaczego w latach działalności dawnej KRS nikt nie był zainteresowany ani nie podnosił larum, że wybory do KRS były zwykłą "ustawką", gdzie o wszystkim decydowała "spółdzielnia sędziów pałacowych". Wtedy też zaden sędzia sądu rejonowego nie miał żadnego ale to żadnego wpływu na proces wyboru.

    Odpowiedz
  • konstytucja10(2019-08-16 16:59) Zgłoś naruszenie 812

    A jeśli w ustawie o krs jest zapis , ze załączniki z nazwiskami nie są publikowane to dlaczego sąd to ignoruje? Przecież ustawy obowiązują wszystkich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca(2019-08-16 12:16) Zgłoś naruszenie 169

    CO to za sędziowie jak się poją ujawnić komu podpisali??????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • przerwa śniadaniowa(2019-08-16 11:56) Zgłoś naruszenie 2312

    Zaraz skończy się to marginalizowaniem polskiego systemu. Zapewne wywalą nas z Konwencji o pomocy prawnej w sprawach karnych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz pozbawią nas z korzyści płynących z Europejskiego nakazu aresztowania (ENA). Bo które państwo członkowskie podtrzyma wyrażenie zaufania do organizacji i funkcjonowania systemów prawnego RP oraz jego zdolności do zagwarantowania sprawiedliwego procesu? Wstyd! A Ziobro i cała wierchuszka PiS nic sobie z tego nie robi. Smutne to strasznie ;(

    Odpowiedz
  • krotochwilny(2019-08-16 11:18) Zgłoś naruszenie 1227

    Znaleźli kilku wiarołomców, którzy cofnęli poparcie sędziemu do KRS, żeby zrobić raban. Po wyborach opcja zerowa, w tym w sądownictwie administracyjnym - bękartem Kwaśniewskiego.

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-08-16 10:51) Zgłoś naruszenie 2510

    A Przyłębska i jej TK zapewne jest innego zdania. Kolacyjka z prezesem i jest orzeczenie wbrew kolejności wpływu spraw do TK . Wszystko dla PIS-u.....................

    Odpowiedz