statystyki

SMS z urzędu przypomni o wymianie dowodu

autor: Piotr Szymaniak14.08.2019, 07:10; Aktualizacja: 14.08.2019, 07:17
Nowe przepisy pozwolą także na uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego (np. akt urodzenia, ślubu czy zgonu) bez konieczności udawania się do urzędu.

Nowe przepisy pozwolą także na uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego (np. akt urodzenia, ślubu czy zgonu) bez konieczności udawania się do urzędu.źródło: ShutterStock

– W sumie wyślemy trzy takie wiadomości. Na 60, 45 i 20 dni przed końcem ważności dowodu osobistego – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Jeśli wniosek o nowy dokument złożymy już po pierwszym przypomnieniu, drugie nie przyjdzie – dodaje szef MC.

Warunkiem jest posiadanie profilu zaufanego. Takie m.in. udogodnienia będą możliwe po uchwaleniu nowelizacji ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne i niektórych innych ustaw, które wczoraj przyjęła Rada Ministrów.

Projekt zakłada utworzenie Rejestru Danych Kontaktowych, który zapewni bezpośredni kontakt administracji z obywatelem. Będą w nim gromadzone takie informacje jak adres e-mail, numer telefonu, a w przyszłości również elektroniczny adres do doręczeń. Wszystko po to, by ułatwić i przyspieszyć załatwianie spraw w urzędach.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane